facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-07
 

Bakosport rozpoczyna dystrybucję ORTOVOX

Firma Bakosport została dystrybutorem ORTOVOX, niemieckiego producenta odzieży, akcesoriów i sprzętu lawinowego.
Podczas najbliższej edycji Targów Sport Zima w Kielcach Bakosport prezentować będzie w Hali F/16 na sezon zima 2012/2013 pełną kolekcję tego producenta oraz nowości w kolekcji dotychczas dystrybuowanych marek: DEUTER, TUBBS, DARN TOUGH.

Kilka słów o ORTOVOX.
Firma powstała w 1976 roku i od początku specjalizowała się produkcji detektorów lawinowych. Przez wszystkie lata ORTOVOX wytyczał kierunki rozwoju w elektronice lawinowej, jego detektory były innowacją na rynku. Już w 1980 ORTOVOX oddał w ręce entuzjastów gór pierwszy detektor z możliwością nadawania i odbioru na dwóch częstotliwościach, model F2 był przez ponad 2 lata niedoścignionym na rynku produktem. W następnych latach ORTOVOX jako pierwsza firma na świecie wprowadzał detektory z sygnałem dźwiękowym, wyświetlaczem LED. Kolejne lata to pasmo sukcesów związanych z ofertą detektorów linii M. Kolejne innowacyjne detektory to model 3+ i S1. W 2012 roku ORTOVOX wprowadzi do produkcji niezwykle prosty w obsłudze i świetnej cenie model ZOOM.


W ofercie znajdują się również łopaty śnieżne, sondy lawinowe oraz plecaki. Już w latach 80. ORTOVOX rozwijał produkcję odzieży z wykorzystaniem włókien wełnianych. Z czasem rozwój oferty doprowadził do stworzenia kompletnej oferty odzieży wierzchniej i bielizny. Te innowacyjne produkty otrzymały w 2009 podczas Targów ISPO, European Ski Award, a letnia kolekcja zdobyła Out Door Industry Award. ORTOVOX za podstawowy materiał izolujący wykorzystuje wełnę. W bieliźnie jest to najwyższej jakości wełna z merynosów pozyskiwana wyłącznie ze stad nowozelandzkich i australijskich. W przypadku izolacji wewnętrznej jest to wełna owiec alpejskich, pozyskiwana wyłącznie w sposób ekologiczny, od lokalnych pasterzy z zachowaniem najbardziej naturalnej metody.


W lipcu 2011 roku Ortovox dołączył do grupy Schwan - STABILO, do której należy również firma DEUTER.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-03-14
BIZNES
 

Apidura – nowa marka dla bikepackerów

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-13
BIZNES
 

Fjallraven Classic 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com