facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-12-15
 

Bądź bezpieczny w górach z detektorem Ortovox 3+

Detektor Ortovox 3+ to najbardziej uniwersalne urządzenie przy jednoczesnym najwyższym poziomie zaawansowania technologicznego. Wyposażony został w system Smart Antena, a także w wyświetlacz informujący w czasie rzeczywistym o kierunku, odległości i liczbie ofiar.
Opatentowany, okrągły wyświetlacz LCD w połączeniu z intuicyjnym, akustycznym sygnałem wyszukiwania nie pozostawia wątpliwości co do precyzyjnej lokalizacji. Raz znaleziona ofiara może zostać oznaczona na detektorze FLAGĄ, tak by nie wprowadzać ponownego szukania już raz znalezionych.

Detektor automatycznie przełącza się w tryb nadawania na wypadek wtórnej lawiny, po okresie bezczynności wynoszącym 120 s. Wbudowany port umożliwia aktualizację oprogramowania.

SMART ANTENA
to stosowany we wszystkich modelach detektorów Ortovox (poza najprostszym Patroller Digital) – opatentowany system automatycznego przełączania się na tę antenę, która w danej chwili nada najlepiej odbierany sygnał przez ratownika. To system, który ma bezpośredni wpływ na szybkość odnalezienia osoby zasypanej.


Z uwagi na rozchodzenie się fal nadawczych, idealna pozycja położenia detektora osoby zasypanej, umożliwiająca czytelny i szybki odbiór sygnału jest trudna do osiągnięcia. Często detektory osób zasypanych przez lawiny znajdują się w pozycji wertykalnej - pionowej (lub zbliżonej do niej), co dodatkowo utrudnia odebranie sygnału przez ratowników i szybkie i proste odnalezienie. W chwili znalezienia się detektora w niekorzystnej pozycji, SMART ANTENA powoduje automatyczne przełączanie się detektora na tę antenę, która w danej pozycji detektora nada najlepszy sygnał. Oczywiście na rynku występują urządzenia innych firm, które nie posiadają tego systemu, jednak wyszukanie osoby, która nie posiada urządzenia ze SMART ANTENA wymaga dużego doświadczenia i wiedzy ze strony poszukujących, wydłuża również znacząco czas poszukiwania.

Ten system ma bezpośredni wpływ na czas odnalezienia ofiary lawiny, działanie SMART ANTENA związane jest bezpośrednio ze zwiększeniem szansy na szybsze odnalezienie osoby zasypanej. Sygnał wysyłany przy pomocy SMART ANTENA odbierany jest przez wszystkie typy i modele detektorów.

Dektor można kupić między innymi w sklepie Sherpa.pl >>

Źródło: www.ceneria.pl


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

Pierwsze MOUNTAIN SHOPY w Polsce!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-06-03
BIZNES
 

The North Face: Odkrywaj świat z dumą

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com