facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-01-10
 

Armenia – w cieniu Araratu

10 stycznia 2017 roku w ramach spotkań „Podróże małe i duże” zapraszamy do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na pokaz o Ormianach i Armenii.

Na świętej dla Ormian górze Ararat po wielkim potopie osiadła biblijna arka - Ormianie to potomkowie legendarnego Hajka, praprawnuka Noego. Jako pierwsi na świecie ustanowili chrześcijaństwo religią państwową. Posługują się własnym alfabetem złożonym z 39 liter. Od wieków ktoś ich atakuje i podbija: Persowie, Arabowie, Turcy czy Imperium Rosyjskie. Mimo trudów historii, przeżytej rzezi dokonanej przez Imperium Osmańskie, nieustannie trwającego konfliktu o Górski Krabach czy rozproszenia diaspory po całym świecie, Ormianie są niezwykle gościnnym i otwartym narodem. Przy tym są z siebie bardzo dumni i zjednoczeni wyznają dewizę: „Jeden Naród, Jedna Kultura”. O Ormianach opowiedzą nam Beata Rudnik-Tulej, Konrad i Mikołaj Tulejowie.

Beata Rudnik-Tulej, Konrad Tulej, Mikołaj Tulej, znana nam z poprzednich pokazów rodzinka „z dzieckiem w plecaku”, obecnie realizuje projekt „Piąty Kierunek”, czyli rodzinne odkrywanie świata natury i kultury (www.5kierunek.pl). Pasjonaci rodzinnego, niekomercyjnego podróżowania w poziomie i w pionie, amatorzy górskich klimatów, backpackerzy i autostopowicze. W ostatnich latach eksplorują kulturowo i górsko Kaukaz, gdzie czują się jak u siebie w domu.

Spotkanie odbędzie się 10 stycznia 2017 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji: www.mcdis.pl

https://www.facebook.com/events/1148555615261433/

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-04-06
WYDARZENIA
 

KIERAT 2023 – góry w solidnej dawce

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com