facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Arco Rock Master 2019 - Mia Krampl i Jakob Schubert triumfują w Duelu

W ubiegły weekend we włoskim Arco miały miejsce doroczne, prestiżowe zawody Rock Master, na których sukces w konkurencji Duel odnieśli Słowenka Mia Krampl i Austriak Jakob Schubert. Należy dodać, że był to debiutancki start słoweńskiej zawodniczki (notabene świeżo upieczonej wicemistrzyni świata w prowadzeniu) w tym ekscytującym formacie, który od 2000 roku umożliwia fanom oglądanie najlepszych z najlepszych wspinających się na czas na dwóch identycznych, równoległych drogach. 

Jakob Schubert po raz pierwszy w historii Arco Rock Master pokonał Adama Ondrę; fot. Piotr Drożdż

 

Mistrz Świata w prowadzeniu z Hachioji, Adam Ondra, miał nadzieję wygrać w tej lubianej przez wspinaczy kategorii po raz piąty z rzędu. Tym razem mimo zaciętej walki to jednak jego główny rywal, Jakob Schubert stanął na najwyższym stopniu podium. 

„Po raz pierwszy udało mi się pokonać Adama w Duelu; próba po próbie udało mi się nawet zejść poniżej minuty.” - skomentował swój sukces Austriak.

 

Po początkowym rozczarowaniu porażką, Ondra pogratulował swojemu koledze:

„Dobrze się bawił
em, Jakob był bardzo silny i mieliśmy świetny finał. Przejście drogi zajęło mi to trochę więcej czasu, ale najważniejsze, że udało mi się zejść poniżej minuty. Duel to świetna zabawa, w której nie ma presji i mam nadzieję, że tak pozostanie”.

 

Męskie podium Rock Master 2019 czyli "starzy, dobrzy znajomi" - Adam Ondra, Jakob Schubert, Jan Hojer. Fot. Piotr Drożdż

 

Climbing Stadium pozostał wypełniony po brzegi również podczas ”małego” finału o 3 miejsce, w którym zwyciężył Niemiec Jan Hojer, pokonując Austriaka Maxa Rudigiera.

 

Mia Krampl kontra Molly Thompson-Smith, czyli damski superfinał konkurencji Duel; fot. Piotr Drożdż

 

Pojedynek kobiet był mniej wyrównany niż finał mężczyzn. Mia Krampl pokonała, nie raz, a dwa razy, Brytyjkę Molly Thompson-Smith, która została zdyskwalifikowana po ich pierwszym biegu z powodu falstartu. Ze względu na "towarzyską" naturę zawodów, zdecydowano się więc powtórzyć rundę - można powiedzieć, że "oliwa zawsze sprawiedliwa" - Słowenka ponownie była lepsza. 

 „Co za niesamowity rok! To był mój pierwszy start w Duelu i ciekawie było spróbować czegoś nowego. Razem ze mną i Janją Garnbret słoweński ruch wspinaczkowy rośnie w siłę. Trening z najlepszymi jest świetny i przynosi efekty.” - powiedziała na gorąco Mia, notabene aktualna wicemistrzyni w prowadzeniu.

 

Mia Krampl - zwyciężczyni Arco Rock Master 2019; fot. Piotr Drożdż

 

W wyścigu o trzecie miejsce Laura Rogora osiągnęła kolejny świetny wynik - świeżo po zdobyciu potrójnego złota w rozgrywanych również w Arco Mistrzostwach Świata Juniorów (Włoszka triumfowała w boulderingu, prowadzeniu oraz trójboju) pokonała doświadczoną Słowenkę Minę Markovic.


„Teraz wreszcie mam czas na odpoczynek. Duel to konkurencja nie wywierająca presji i dlatego jest wyjątkowy”. - podsumowała Laura.

 

Laura Rogora cieszy się ze zwycięstwa w Mistrzostwach Świata Juniorów w boulderingu, rozegranych tuż przed zawodami Rock Master; fot. Piotr Drożdż

 

„Droga była piękna, bardzo się cieszę, że tu wróciłam i mogłam wziąć udział w finale. Arco to raj dla naszego sportu”. - dodała Mina.

 

Zachęcamy do oglądnięcia relacji filmowej z finałów i dekoracji zawodników:

 

Źródło: rockmasterfestival.com & planetmountain.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com