facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-11-28
 

ANTYgrawitacja 2012 - relacja z zawodów

Ósma edycja Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych ANTYgrawitacja już za nami. Przez cały weekend ścianka wspinaczkowa Avana należała do 94 wspinaczy z całej Polski. Zawodnicy podczas dwóch intensywnych dni musieli zmierzyć się z 19 drogami. 
W sobotę na startujących czekało 10 dróg o trudnościach od V+ do ok. VI.5+: sześć na wędkę i cztery z dołem. Zawodnicy startowali w dwóch grupach, każda miała 3 godziny. Poziom był wysoki – nikomu nie udało się pokonać w całości dwóch najtrudniejszych dróg, a dojść do bonusa udało się nielicznym.

W niedzielę przyszedł czas na baldy: było ich 9 o zróżnicowanych trudnościach. Każda z trzech grup wspinała się po 2 godziny. Baldy też nie poddawały się zbyt łatwo: wersje męskie dwóch dróg, mimo wielu prób i walki do końca, nie zostały pokonane. Wszystkie baldy w wersji z dodatkowymi chwytami udało się zrobić tylko jednej kobiecie: Agacie Wiśniewskiej.

 

Poziom sobotnich dróg zawdzięczamy Mateuszowi Gruszce (Hansowi) i Michałowi Górskiemu (Góralowi), którzy są autorami najtrudniejszych problemów. Baldy układał Góral z pomocą Marka Kaluby z klubu ON-SIGHT.

 

Oprócz dużej dawki wspinania i dobrej zabawy najważniejsi są oczywiście zwycięzcy. Pod uwagę brana była suma punktów z obydwu dni zawodów.

 

Najlepszymi wspinaczami ANTYgrawitacji są:


Kategoria kobiet:


1. Agata Wiśniewska

2. Paulina Kaźmierczak

3. Zuzanna Banaś

Kategoria mężczyzn:

1. Jakub Jaworski

2. Tomek Niburski

3. Andrzej Kantyka

Kategoria juniorów:

1. Adrian Puszkar

2. Klaudia Woźniak

3. Jakub Prochorski

 

Ci, którym nie udało się uporać z ANTYgrawitacyjnymi drogami lub nie brali udziału w zawodach, jeszcze przez jakiś czas mogą spróbować swoich sił – drogi na Avanie będą na nich czekać.

Zawody zorganizował poznański Klub Sportów Ekstremalnych ON-SIGHT i ściana wspinaczkowa Avana. Głównym sponsorem imprezy był sklep Hudy Sport.

 

Wyniki można znaleźć tutaj >> 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com