facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-20
 

Alpinus Testing Team w akcji

Członkowie Alpinus Testing Team, wyłonieni w I edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej Odwagę!, nie próżnują. 4 marca Michał Szwedo został zwycięzcą II edycji nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Speedridingu, a 15 marca Agnieszka Siejka, Katarzyna Siekierzyńska i Ewa Grewling - wyruszyły na Spitsbergen.
Decyzją Kapituły, I edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej Odwagę! zakończyła się nie tylko wyłonieniem głównego zwycięzcy, którym został Stefan Czernecki, ale również powołaniem Alpinus Testing Team. W ramach projektu Alpinus Testing Team, wyróżnione osoby otrzymały od marki Alpinus wsparcie w postaci odzieży i sprzętu.

Mimo iż niedawno rozstrzygnięta została już II edycja Memoriału, laureaci I edycji nadal przypominają o sobie i realizują wymarzone wyprawy. Michał Szwedo otrzymał wyróżnienie za wyprawę „Wirujący świat”, zakładającą sfilmowanie m.in. treningów i pokazów akrobacji paralotniowych nad jeziorami Gardai Osiacher w Organii. Michał jest jednym z najlepszych polskich akrobatów paralotniowych i w pięknym stylu wygrał II Mistrzostwa Polski w Speedridingu, które zostały rozegrane 4 marca w Bieszczadach. Czym jest speedriding? To połączenie narciarstwa i paralotniarstwa. Ta młoda i widowiskowa dyscyplina sportów ekstremalnych dynamicznie się rozwija i zyskuje coraz większe grono zwolenników.


„Tam gdzie diabeł nie da rady pośle same baby” to plan zdobycia Newtontoppen`u - najwyższego szczytu Spitsbergenu. Trzem niesamowitym dziewczynom - Agnieszce Siejce, Katarzynie Siekierzyńskiej i Ewie Grewling udało się zgromadzić niezbędne środki finansowe i 15 marca wyruszyły w swoją wymarzoną podróż. Uczestniczki wyprawy chcą o własnych siłach, bez "wsparcia z zewnątrz" przemierzyć bezkresne lody Svalbardu i zdobyć szczyt. Jeśli im się to uda – będą pierwszymi Polkami, które zimą staną na szczycie tej góry.


Michałowi gratulujemy zwycięstwa w zawodach, a za dziewczyny trzymamy kciuki i mamy nadzieję że uda im się osiągnąć wyznaczony cel! Na stronie www.alpinus-miejodwage.pl będą na bieżąco przekazywane wieści z tej wyprawy.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com