facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2014-05-21
 

AKU - góry i tradycja

Tuż po II wojnie światowej w małym włoskim miasteczku Montebelluna (Treviso) powstaje mały warsztat szewski, który daje początek firmie AKU. Obecnie jest ona jedną z wiodących marek na rynku obuwia outdoorowego.

AKU posiada dwa zakłady: pierwszy w Montebelluna, drugi - w rumuńskim mieście Cluj Napoca. Produkcja firmy wynosi ponad 200 tys. par butów rocznie, z czego prawie 30 % powstaje we Włoszech. Podstawowym segmentem jest obuwie trekkingowe, stanowi ono 70 % całej sprzedaży.

Od pucybuta do milionera, od maleńkiego sklepu do światowego potentata – dobrze znamy takie historie. Nie inaczej było w przypadku włoskiej firmy AKU. Nigdy nie zapomniała ona jednak o swoich korzeniach. Stara się tymi wartościami zarażać innych i pokazać, że góry i tradycja to główny motyw jej działań.

Od ponad 30 lat AKU dostarcza produkty najwyższej jakości, spełniające wymogi nie tylko współczesnego rynku, ale przede wszystkim konsumentów. Dedykuje swoje buty ludziom, dla których oprócz jakości ważne są wspólne wartości kulturowe. Współpracuje ze specjalistami alpejskimi, stowarzyszeniami turystycznymi, fotografami i górskimi entuzjastami - „przyjaciółmi AKU”. Współpraca ta ma na celu promowanie górskiego środowiska oraz autentycznej górskiej kultury.

Produkcja najlepszych modeli firmy odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Montebelluna przy zachowaniu lokalnych tradycji rzemiosła rękodzielniczego. Priorytetem dla firmy jest szacunek dla otaczającego środowiska i tradycja, dlatego wiele z modeli obuwia produkowanych przez firmę to ręczna precyzyjna praca lokalnych włoskich szewców. Jak wygląda produkcja w fabryce AKU można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com