facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-09-24
 

Aku - włoska tradycja wyrobu obuwia

AKU, włoska firma założona przez Galliano Bordina, wyrosła z małego warsztatu szewskiego na jednego z najważniejszych producentów obuwia outdoorowego. Ma ponad trzydzieści lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości butów przeznaczonych do trekkingu i różnych outdoorowych aktywności.

Kilkaset tysięcy par butów rocznie wypuszczanych na rynek, dwa zakłady produkcyjne: jeden w Montebelluna we włoskiej prowincji Treviso, drugi w Cluj Napoca w Rumunii oraz rosnąca z roku na rok sprzedaż nie zmieniły jednak podejścia do klienta końcowego, który jest najważniejszym ogniwem w łańcuszku produkcji.

„Lubimy myśleć, że ci, którzy kupują nasze produkty, są świadomymi użytkownikami autentycznych i funkcjonalnych wyrobów gotowych, a nie tylko zwykłymi konsumentami rzeczy. To dla nich tworzymy produkty z poszanowaniem środowiska naturalnego i wartości kulturowych otoczenia górskiego, z którego się wywodzimy. Ważne są dla nas miejscowe tradycje rzemiosła rękodzielniczego, dlatego wykańczamy je ręcznie. Dzięki temu są solidnie, trwałe i wytrzymają niejedną wymagającą wyprawę” - podkreślają właściciele i pracownicy firmy AKU, rozwijając myśli sformułowane przez Galliano Bordina.

 

Nic dziwnego więc, że w fabryce AKU oprócz pomysłowych projektantów i odważnych wizjonerów wymyślających nowe modele na kolejne sezony, spotkamy pochylonych nad pracą doświadczonych mistrzów szewskich, traktujących ją jak misję, wywodzącą się z prestiżowej tradycji włoskiej solidnej produkcji obuwia nie tylko outdoorowego.

 

 

Jednocześnie w obuwiu tej marki zastosowanie znajdują wszystkie najważniejsze nowoczesne technologie. Od początku AKU wykorzystuje membranę Gore-Tex®. AKU znane jest z tego, że jako pierwsza firma wprowadziła innowacyjną metodę podklejania membrany Gore-Tex®, tworząc tym samym w pełni wodoodporne modele. W 90% modeli ze swoich kolekcji AKU stosuje wyjątkowe podeszwy projektowane we współpracy z firmą Vibram®, zarówno pod względem konstrukcji i kształtu podeszwy, jak i składu stosowanej gumy. AKU prowadzi także własne badania nad jak najdokładniejszym odtworzeniem anatomii ludzkiej stopy i opracowuje systemy mające być gwarantem jak największego komfortu dla użytkowników butów.

W kolekcji obuwia AKU każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno na ambitne wspinaczki alpejskie, wycieczki w plener, jak i na spacery po mieście. Jest to obuwie wysoce zaawansowane pod względem zastosowanych rozwiązań, jednocześnie użytkownicy podkreślają wygodę noszenia i trwałość oferowanych przez AKU produktów. Dzieje się tak, ponieważ w fabrykach AKU dobre buty powstają z połączenia nowoczesnej wiedzy technologicznej z tradycyjnym rzemiosłem. Za każdym modelem leży prawdziwe umiłowanie dla ręcznej roboty budowane na wieloletniej tradycji.

 

Źródło: www.ceneria.pl

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-02
BIZNES
 

Nowa kolekcja polskich nart MAJESTY 2023

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
BIZNES
 

Prezent dla aktywnego turysty do 200 zł

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com