facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-07-06
 

adidas Terrex Team Poland na On-Sight Adventure Race 2012 - 200 kilometrów ścigania non-stop

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski z adidas Terrex Team Poland dokładnie o północy w nocy z 6 na 7 lipca wystartują w 200-kilometrowym rajdzie przygodowym On-Sight Adventure Race 2012. Przed nimi kilkanaście godzin ścigania non-stop - biegiem, na rowerach, kajakach, rolkach i wpław. Największymi trudnościami tego rajdu będą olbrzymi dystans i zabójcze tempo.  
Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski z adidas Terrex Team Poland wystartują z Lubniewic, niewielkiej miejscowości w województwie lubuskim położonej nad jeziorami Lubiąż i Krajnik. Ta lesista kraina z pewnością będzie wymagać  od uczestników rajdu dużej orientacji w terenie.

Wyścig rozpocznie się w piątek (6 lipca) o północy, od początku tempo rajdu będzie bardzo szybkie. - Rajd rozpocznie się 60-kilometrowym etapem rowerowym, ludzie będą pędzić jak wariaci, trzeba będzie zachować zdrowy rozsądek i nie pogubić się – mówi Magda. - Intrygująco brzmi 5-kilometrowy „etap niespodzianka” - nie wiem, czego się spodziewać, ale na pewno będzie zabawnie, może hulajnogi albo nartorolki? Myślę, że rajd rozstrzygną dwa kolejne etapy –  40 km rolko-trekkingu i 30 km trekkingu. Z pewnością nie da się wszystkiego robić na rolkach, przewagę będą mieli ci, którzy naprawdę dobrze jeżdżą. Mam nadzieję, że na trekkingu sporo zyskamy – dodaje.  Po ukończeniu 30 km biegu, czeka ich pływanie – 800 metrów i bieg na orientację – 7 km. - Nie jesteśmy najlepszymi pływakami, ale na orientację radzimy sobie nieźle – mówią zawodnicy. Kończący imprezę etap to 50 km jazdy na rowerze.


Większość trasy zespół musi pokonać wspólnie – nie rozdzielając się, wyjątkiem i zagraniem nietypowym dla rajdów przygodowych jest etap, w którym uczestnicy biegną i płyną – wtedy mogą rozdzielić się i zdecydować kto pływa, a kto biega na orientację.

Na liście startowej trasy MASTERS znajduje się 9 zespołów, z którymi zmierzy się adidas Terrex Team Poland. Zespół jest dobrze przygotowany. Krzysztof Dołęgowski już kilkakrotnie zwyciężał w 100-kilometrowym biegu na orientację Kierat po ścieżkach i bezdrożach Beskidu Wyspowego. Magdalena Ostrowska-Dołęgowska w czerwcu triumfowała w kategorii „najlepszy zespół kobiecy” kultowego Biegu Rzeźnika (80 km), ustanawiając wraz z Agnieszką Korpal rekord trasy damskich zespołów - i ma ochotę na kolejne zwycięstwa.

 

200-kilometrowy rajd będzie miał dla drużyny charakter sprawdzenia formy i mocnego treningu przed głównym wydarzeniem tego sezonu - ekspedycyjnym rajdem przygodowym Endurance Quest w Finlandii. W ciągu 6 dni - od 24 do 29 lipca – we czwórkę wraz z Jakubem Wolskim (doświadczonym podróżnikiem i sportowcem) i Krzysztofem Łakomcem (inicjatorem i organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych ANTYGrawitacja), zespół adidas Terrex Team Poland będzie się ścigał na bardzo trudnej 600-kilometrowej trasie.


Odwiedź nas:

www.adidas.pl/outdoor/

www.facebook.com/adidasoutdoor

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com