facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-05-28
 

Absurd Expedition 2011 - Pedal Revolution

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na spotkanie z Piotrem Milaniakiem w ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz....". Podczas wtorkowego slajdowiska Piotr opowie o wyprawie do Chang Tang.
Plan tego wyjazdu jak zawsze prosty – sprawdzić co jest po drugiej stronie lustra :) czyli dostać się na Chang Tang i doświadczyć jednego z najbardziej dziewiczych i nietkniętych przez człowieka obszarów na Ziemi. Kolejne, nieudane próby dostania się na płaskowyż były konsekwencją obrania azymutu w kierunku prowincji Qinghai co zaowocowało 2 miesięczną przeprawą w zimowej aurze przez góry w prowincji Qinghai oraz Tybecie Wschodnim.


Chang Tang
- zwany najbardziej niedostępnym i nieeksplorowanym miejscem na Ziemi. Jest jednym z trzech obszarów na świecie nie zamieszkanych przez ludzi. Wielu podróżników marzyło o przetarciu tych ogromnych stepów w celu dotarcia do zakazanego miasta Lhasa w centralnym Tybecie. Przewalski, Hedin, Littledale i wielu innych próbowali lecz wszystkie ich wyprawy zakończyły się niepowodzeniem. Wszyscy z nich zostali pokonani przez potężną wielkość płaskowyżu, ostry klimat i brak możliwości zdobycia jedzenia.


Od zamieszek w marcu 2008 roku zmierzenie się z Chang Tangiem dodatkowo utrudnia bardzo napięta sytuacja polityczna na granicy między Chinami i Tybetem. Checkpointy, patrole policyjne, bazy wojskowe…

Piotr Milaniak
- opętany włóczęgostwem, rowerem i czymkolwiek od czego można się zmęczyć fizycznie – im bardziej pod górkę tym ciekawiej.

www: http://pedalrevolution.ovh.org/
blog: http://absurdexpedition2011.blogspot.com/

 

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 29.05.2012 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda

Więcej informacji na stronie: http://www.wagabunda.krakow.pl/

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com