facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-03-16
 

7. Slot Fest - Kavkaz ”O wschodzie”

SLOT Kraków w trzecią rocznicę istnienia wraca do korzeni: 7. SLOT Fest znów pod szyldem „O wschodzie”! Tym razem wędrówka odbędzie się w rejony KAUKAZU, a centrum wydarzeń będzie budynek II LO przy ul.Sobieskiego w Krakowie.
Slajdy, wykłady, filmy i debata o Kaukazie, warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne i teatralne, warsztaty językowe, wizażowe oraz kuglarskie, wystawy fotografii, spektakl teatralny, zajęcia dla dzieci, strefa gier oraz orientalna czajownia – to tylko najważniejsze punkty 7. SLOT Festu „O wschodzie”, który zagości 31 III i 1 IV w budynku II LO przy Sobieskiego i Klubie Imbir.

SŁUCHAJ I PATRZ

O Kaukazie opowiadać będą podróżnicy, mieszkańcy i znawcy tego rejonu. Zajrzymy do Adygeji, Karaczajo-Czerkiesji, Osetii Południowej i Baku, zatrzymamy się na dłużej w Gruzji, posłuchamy również o wolontariacie, misjach i kaukaskiej zimie. Wykłady specjalistów odkryją przed nami historię i religię regionu, tamtejsze wyczyny polskich alpinistów oraz tajemnice filmów Siergieja Paradżanowa. Mozaikę narodów Kaukazu nakreśli Wojtek Górecki, autor książek Planeta Kaukaz i Toast za przodków. Będzie on też jednym z uczestników finałowej debaty na temat współczesnego oblicza tamtego rejonu.

Całości obrazu dopełnią wystawy fotografii, projekcje filmów w podziemnym kinie oraz spektakl Baśń dagestańska w wykonaniu grupy dziecięcej ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, gdzie odbyła się poprzednia edycja SLOT Festu.

Podczas warsztatów poznamy tradycyjne tańce gruzińskie, podstawy języka azerbejdżańskiego i armeńskiego oraz Lezginkę, czyli najpopularniejszy taniec kaukaski. Dodatkową atrakcją będzie również degustacja gruzińskiej kuchni. Warsztaty astronomiczne i pierwsza pomoc wysokogórska uzupełni wykłady o trekkingu i alpinizmie.

DZIAŁAJ

Wśród niemal 50 warsztatów znajdziemy zajęcia plastyczne, muzyczne, praktyczne i kuglarskie.  Na warsztatach artystycznych poznamy tajniki linorytu, rzeźby w glinie, haftowania i filcowania oraz nieco zapomnianą sztukę papierowych wycinanek. Tradycyjnie nie zabraknie „walenia w bęben” i nieśpiewającego chóru Bartosza Ignacego Wrony. Miłośnicy sztuk scenicznych oprócz Lezginki rozruszają się na warsztatach pantomimy i tańca współczesnego oraz tańca brzucha i tańca z wachlarzami.

Gdyby efekty prób z face paintingiem i makijażem były niezadowalające, można ratować się na warsztatach tworzenia masek gipsowych. W ramach rozwijającego się bloku „wizażowego” przećwiczymy też plecenie warkoczyków cornrows. Będzie również okazja, by własnoręcznie wykonać biżuterię soutache lub chainmail, czy też opaskę na włosy w stylu vintage.

DLA KUGLARZY, DZIECI I GAMERÓW

Zachęceni sukcesem rodzinnych warsztatów cyrkowych podczas 6. SLOT Festu i tym razem organizatorzy przygotowują zajęcia dla dzieci – kuglarskie oraz muzyczno-plastyczne. Z tych porannych atrakcji będzie można skorzystać w ramach biletu rodzinnego.

Atrakcje dla miłośników podrzucania piłeczek i kręcenia kijem jak zwykle zajmują znaczną część programu, a w dodatku będą mieć oni na wyłączność profesjonalną halę sportową. Prócz tradycyjnych warsztatów z różnych odmian żonglerki, dla początkujących i zaawansowanych, będziemy stawiać pierwsze kroki na szczudłach i monocyklu, puszczać gigantyczne bańki mydlane oraz kręcić hula hoopem. Nowością jest double dutch, czyli triki z wykorzystaniem dwóch skakanek. Najlepsi kuglarze będą mogli zaprezentować się na otwartej scenie i podczas kuglarskich battli, których ogniowy finał wraz z fire show odbędzie się w centrum miasta. Po nim, w sobotni wieczór, będziemy bawić się na koncercie śląskich Fifidroków w Klubie Imbir.

Nad halą sportową, na trybunach, rozłoży się Krakowska Sieć Fantastyki ze swoim gamesroomem, a chwilę wytchnienia od festiwalowych wrażeń będzie można znaleźć również w niezastąpionej czajowni prowadzonej przez ekipę Grodzka Gospel. Oprócz wyśmienitych ciast i herbat zagwarantują również przeżycia artystyczne podczas krótkiego koncertu.

AFTER

Imprezy SLOTu to nie gotowe „produkty kulturalne”, ale czas i przestrzeń, które wypełniają ludzie. Czas niecodziennych rozmów, refleksji, pytań, odkryć, inicjatyw, spotkań… To od Was zależy, co się w nim wydarzy, co zostanie powiedziane i pokazane. I co po nim pozostanie.


Czas: 31 marca – 1 kwietnia 2012 r.


Miejsce: Kraków, II Liceum Ogólnokształcące, ul. 9, Klub Imbir, ul. Tomasza 35.

Bilety: Karnet: 25 zł;  Bilet jednodniowy: 15 zł; Wstęp na koncert: 10 zł.

Dziecko do lat 10: 50 % ceny biletu; bilet rodzinny*: 10 zł.

Przedsprzedaż karnetów w cenie 20 zł od 17 III w Klubie Imbir.

 


Więcej informacji na: http://slotfestkrakow.blogspot.com/ oraz na Facebooku.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com