facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

6. Festiwal Biegów Alpejskich

Pierwszy weekend sierpnia to od kilku lat stała data Festiwalu Biegów Alpejskich, który co roku przyciąga do Zawoi miłośników biegów alpejskich. W tym roku w dniach 1-2 sierpnia 2020 r. w ramach wydarzenia odbędą się 2 biegi: Chaszczok-Bieg na Babią Górę oraz Bieg Wschodzącego Słońca.

Fot. Krzysztof Nagacz

 

1 sierpnia 2020 r. będzie miała miejsce 9. edycja Chaszczoka-Biegu na Babią Górę, który w tym roku zostanie rozegrany na nowej trasie. Start biegu nastąpi spod Ośrodka Turystyczno-Narciarskiego Mosorny Groń w Zawoi. Trasa biegu będzie poprowadzona szlakiem niebieskim, dalej szlakiem czarnym do Schroniska PTTK Markowe Szczawiny, gdzie nastąpi odbicie w lewo w szlak żółty. Od Skrętu Ratowników, po kamiennych stopniach rozpocznie się wspinaczka na szczyt Babiej Góry. Aby dostać się na metę zlokalizowaną na Diablaku, uczestnicy będą musieli pokonać najtrudniejszy, ale jednocześnie najpiękniejszy szlak - Perć Akademików. Trasa 9. Chaszczoka-Biegu na Babią Górę będzie miała długość 8 km o przewyższeniu +1100 metrów!

 

Fot. Krzysztof Nagacz

 

W sobotni wieczór Festiwal Biegów Alpejskich uświetni spotkanie z Romanem Fickiem. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać niesamowitej historii Romana o przebiegnięciu Łuku Karpat oraz ukończeniu w limicie czasu Ultramaratonu 6xBabia Góra. Prelekcja Romana Ficka rozpocznie się o godz. 20:00 w Ośrodku Turystyczno-Narciarskim Mosorny Groń.

 

Fot. Karolina Krawczyk

 

2 sierpnia 2020 r. o godz. 4:30 odbędzie się 4. edycja Biegu Wschodzącego Słońca. Uczestnicy tego  biegu startują z Przełęczy Krowiarki i na szczyt Babiej Góry wbiegają szlakiem czerwonym. Meta biegu zlokalizowana jest na szczycie Babiej Góry - Diablaku. Długość trasy biegu to 4,7 km o przewyższeniu +710 m. Jeżeli pogoda dopisze to na mecie oraz w trakcie biegu uczestnicy mogą podziwiać spektakularny wschód słońca.

 

Fot. Krzysztof Nagacz

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w 9. Chaszczoku-Biegu na Babią Górę. Zapisy na tegoroczną edycję biegu zostały już uruchomione.

 

Link do zapisów:

 

https://b4sportonline.pl/bieg_na_babia/zapisy_na_chaszczok__bieg_na_babia_gore_1

 

Informujemy, że limit uczestników na Bieg Wschodzącego Słońca został osiągnięty niemal błyskawicznie po uruchomieniu zapisów i rejestracja na ten bieg jest wstrzymana.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie:

 

http://biegnababia.pl

 

Zapraszamy do Zawoi i na Babią Górę!

 

Organizatorzy – „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com