facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-09-03
 

53. Rajd „Połoniny”, czyli od Biesa do Czada

Jeśli podczas wędrówek po bieszczadzkich ścieżkach nie stanął na Twojej drodze ani jeden Bies, to albo szedłeś utartym szlakiem, albo dałeś za mało Czadu. Przekonaj się, ile tajemnic kryją Bieszczady i wybierz się na 53. Rajd „Połoniny” organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie.
Ześrodkowanie odbędzie się 29 września 2012 r. w Polankach koło Terki.

Od ponad półwiecza wrześniową porą przewodnicy SKPB z Warszawy organizują kilkudniowy rajd na pożegnanie lata. Tegorocznej edycji „Połonin” przyświeca hasło: Szlakami legend, co oznacza odkrywanie śladów po Biesach, Czadach czy bardziej współczesnych zakapiorach. Wystarczy plecak, mocne buty i dużo chęci – udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku czy górskiego doświadczenia. Będzie można wybrać spośród ok. 10 tras, które poprowadzą po najciekawszych zakątkach Bieszczadów – zagubionych cerkwiach, opuszczonych wsiach czy stacjach leśnej kolejki. Każda trasa (namiotowa, chatkowa czy stodołowa) oferuje wysoki standard noclegów – bieszczadzkie niebo ma dużo więcej niż 5 gwiazdek.

fot. Alicja Słoma


Punktem kulminacyjnym rajdu będzie ześrodkowanie, czyli spotkanie wszystkich uczestników przy wielkim ognisku. Jak tradycja nakazuje, będzie czas na konkursy, ciepły posiłek oraz kubek „gluta” (kisiel z niewyobrażalną ilością dodatków). W blasku ognia i przy dźwiękach gitar chętni będą zdzierać gardło do późnej nocy, a najwytrwalsi do białego rana. Rajd jest wyborną okazją do poznania niesamowitych ludzi – zafascynowanych górami, lubiących chodzenie po lesie i wyjazdy bez biura podróży. 

fot. Marcin Kaszlikowski

Ponieważ rajd ma charakter niekomercyjny, a przewodnicy działają non profit, koszt wyjazdu będzie tak mały, jak to możliwe.

Szczegóły można znaleźć na stronie http://www.poloniny.skpb.waw.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/rajdpoloniny. Na wszelkie pytania z chęcią odpowiedzą organizatorzy: rajd.poloniny2012@gmail.com.


Źródło: http://www.poloniny.skpb.waw.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com