facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-10-10
 

2 Manewry Dryboonkrowe pamięci Joanny Wolf-Szczerby

1 grudnia 2012 r. g. 9.00 w Janówku k. Warszawy odbędzie się kolejna odsłona imprezy drytoolowej pod nazwą 2 Manewry Dryboonkrowe pamięci Joanny Wolf-Szczerby. 
W tym roku KW Warszawa przy pomocy Centrum Sportów Ekstremalnych „2Wieże” przygotowuje aż 7 dróg eliminacyjnych, które będą w zasięgu zarówno początkujących, średniozaawansowanych jak i zaawansowanych fanów „żelastwa”. Droga finałowa będzie natomiast „najtrudniejszą” drogą ze wszystkich dróg z krajowych imprez drytoolowych. Dla najlepszych wspinaczy firmy MILO oraz YETI przygotowały specjalne nagrody. Patronat medialny: Taternik, climb.pl, GÓRY - góski magazyn sportowy, Planeta Gór, Strefa Gór, drytooling.com.pl, brytan.com.pl.
 
 
 
Manewry mają charakter otwarty zarówno dla członków zrzeszonych w klubach wysokogórskich i alpinistycznych jak i dla osób niezrzeszonych. Z uwagi na wysoką frekwencję zeszłorocznej edycji zalecamy wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem strony www.manewry2012.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 października do końca listopada.

Osoby z poza Warszawy mogą za pośrednictwem strony internetowej zgłosić także zapotrzebowanie na darmowy nocleg w stolicy w pokoju motelowym lub u koleżanek i kolegów z KWW, co wskazane jest z uwagi na planowane - po części sportowej - ognisko oraz zabawę do białego rana w jednym z warszawskich lokali. KWW zapewnia zaplecze gastronomiczne w postaci ciepłej herbaty i kiełbasek do podgrzania na ognisku.
 
Manewry Dryboonkrowe są formą aktywnego oddania hołdu zmarłym koleżankom i kolegom, wspinaczom sportowym, taternikom, alpinistom, himalaistom. Co roku chcemy w ten sposób upamiętnić osoby zasłużone nie tylko dla z Klubu Wysokogórskiego Warszawa, ale także dla całego środowiska wspinaczkowego.

W tym roku postanowiliśmy wspomnieć swoją wspaniałą koleżankę Joannę Wolf - Szczerbę(1960 - 2012), czołową przedstawicielkę wspinania sportowego w skałkach w połowie lat 80, taterniczkę, alpinistkę, instruktorkę Polskiego Związku Alpinistycznego, prezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa w latach 1993 - 1997.
Przyjaciele wspominają Joannę jako osobę, która „kochała góry, rower, narty i ludzi, była zawsze uśmiechnięta, życzliwa i pełna werwy.

Pracując zawodowo i poświęcając czas rodzinie, wykorzystywała każdą wolną chwilę, by realizować swoje pasje.Niestety, jedna z nich kosztowała ją życie. Zginęła w lawinie w Tatrach w lutym 2012.”

Partnerem zawodów jest LOTTO

Karol „Szpej” Bator
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com