facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-10-09
 

12. Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA

W dniach 1- 2 grudnia 2012 roku w Warszawie odbędzie się 12. Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA, organizowany przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów - znanych podróżników, fotografów, organizatorów wypraw trekkingowych w Himalaje.
Przez dwa dni sale kina Wisła wypełnią miłośnicy podróży. Zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, usłyszą pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i posłuchają muzyki świata.   

O tegorocznej edycji:

W czasie Festiwalu wybierzemy się w pełną przygód i spotkań z ludźmi podróż dookoła świata razem z Karoliną Sypniewską, która z Bydgoszczy wyruszyła stopem do Australii i dotarła jeszcze dalej, aż do Papui Nowej Gwinei.

Zbigniew Pawlak zabierze nas w podróż Jedwabnym Szlakiem przez miasta przyszłości w Kazachstanie, uzbecką tradycję, niezwykle piękną przyrodę Kirgistanu oraz świat wojny w Afganistanie i przemocy w górach Kaukazu – to podróż w poszukiwaniu własnej wartości w szybko zmieniającym się świecie.

Na dłużej zatrzymamy się na Filipinach, gdzie Agnieszka Doberschuetz spędziła prawie 3 lata. Poznamy kontrasty i paradoksy tego kraju oraz mentalność jego mieszkańców.

Przejedziemy kawał Afryki osobową toyotą z Warszawy aż do Timbuktu z Gosią Preuss-Złomską i Marcinem Złomskim, pokonując dzielnie wszelkie przeszkody: biurokratyczne, terenowe i techniczne (toyota nie była pierwszej młodości).

Razem z Mikołajem Golachowskim, biologiem i podróżnikiem zafascynowanym Antarktyką, będziemy podziwiać magiczne polarne krajobrazy i dzikie zwierzęta, które nie boją się ludzi.

Wędrując himalajskimi szlakami z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przejdziemy przez wiele przełęczy i przeprawimy się przez niejedną rzekę, a przede wszystkim przekonamy się o niezwykłej życzliwości i gościnności mieszkańców Zanskaru.

Wyruszymy z Anną i Marcinem Szymczakami na rubieże kulturowej Europy do kolebki chrześcijaństwa - Gruzji i Armenii, gdzie odwiedzimy jedne z najstarszych kościołów na świecie i powędrujemy po zielonych dolinach i śnieżnych graniach Kaukazu.

Z fotografem do zadań specjalnych, Markiem Arcimowiczem, weźmiemy udział w pionierskiej wyprawie do Wenezueli na leżący w sercu gęstej selwy, niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui. Oj, nie będzie łatwo...


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Sobota, 1 grudnia 2012

11.00 - 12.30
- W DWA LATA DOOKOŁA ŚWIATA - Karolina Sypniewska

13.30 - 15.00 -  WSCHÓD A ZACHÓD - OPOWIEŚCI Z JEDWABNEGO SZLAKU - Zbigniew Pawlak

16.00 - 17.30 -  FILIPINY - INNY ŚWIAT? - Agnieszka Doberschuetz

18.30 - 20.00 - AFRYKAŃSKA ODYSEJA - OSOBOWĄ TOYOTĄ PRZEZ PIASKI SAHARY - Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski

Niedziela, 2 grudnia 2012

11.00 - 12.30 - ANTARKTYKA  -  Z WIZYTĄ W RAJU - Mikołaj Golachowski

13.30 - 15.00 - POWROTY W HIMALAJE - ZANSKAR - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

16.00 - 17.30 - NA BEZDROŻACH KAUKAZU - ARMENIA I GRUZJA - Anna i Marcin Szymczakowie

18.30 - 20.00 - W POSZUKIWANIU BIAŁEJ PLAMY NA MAPIE - ZDOBYCIE TRAMÉN TEPUI - Marek Arcimowicz

Bilety:

Bilet na jeden pokaz - 15 zł
Karnet na jeden dzień - 45 zł
Przedsprzedaż biletów i karnetów od 1 października przez Internet - informacje na stronie http://festiwalterra.pl/

O Festiwalu:

Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA, odbywający się od 2001 roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, to przegląd staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów z różnych zakątków świata.

Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze - chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i emocje im towarzyszące. Organizatorzy tak dobierają prezentacje, by widzom pozostawiły piękne obrazy pod powiekami, zaciekawiły, zachwyciły, czy w końcu skłoniły do refleksji, a czasem także zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA ma za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu.

Pierwsza edycja TERRY, która odbyła się  w grudniu 2001 r. w Muzeum Etnograficznym w Warszawie okazała się sukcesem. Festiwal co roku  gromadzi liczną publiczność. Od czwartej edycji festiwal zmieniał miejsce w poszukiwaniu coraz większej sali i tak z Muzeum Etnograficznego przez Centrum Olimpijskie, Kinotekę i Kino Luna dotarł w 2010 roku do kina Wisła.

Więcej informacji na stronie www.festiwalterra.pl >>

Organizatorzy:
Organizatorem Festiwalu jest Terra Incognita Agencja Podróżnicza prowadzona przez Katarzynę i Andrzeja Mazurkiewiczów - podróżników, autorów wystaw fotograficznych i książek, prekursorów profesjonalnych pokazów slajdów podróżniczych w Polsce.
Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, a także Wenezuelę, Tanzanię, Turcję i Gruzję.
Szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Fascynuje ich różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1995 r. organizują wyprawy trekkingowe w Himalaje.

Kontakt z Organizatorami:
Terra Incognita Agencja Podróżnicza, K.+A. Mazurkiewicz
ul. Wolska 115 A/6, 01-235 Warszawa
terra@terra.waw.pl, tel.: +48 22 836 65 51, tel. kom.: +48 600 193 298
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com