facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-11-21
 

11 Festiwal Slajdów Podróżniczych w Warszawie

Już po raz jedenasty spotkamy się z Państwem, aby w pierwszy weekend grudnia obejrzeć starannie wybrane pokazy slajdów z różnych zakątków świata.
Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie w warszawskim kinie Wisła, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży.
Jak zwykle spróbujemy przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami postaramy się pokazać, że świat nie jest taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia.

Najważniejsze w pokazie slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: ciekawa podróż, dobre zdjęcia i ich wybór (zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej gdy tak łatwo robi się tysiące zdjęć), kompozycja pokazu, osobowość i opowieść autora, muzyka i to nieuchwytne "coś" co sprawia, że pokaz zapada nam w pamięć.

Podczas tegorocznej 11 TERRY:

Powędrujemy ulicami Hawany i Trynidadu, zanurkujemy w Zatoce Świń, odwiedzimy plantację trzciny cukrowej i zatańczymy salsę... Wszystko dzięki temu, że Anna-Olej Kobus i Krzysztof Kobus w poszukiwaniu kolonialnych i socrealistycznych klimatów razem z Michasiem (6.l.) i Stasiem (4 l.) wybrali się na Kubę.

Spotkamy wielu dobrych ludzi i przeżyjemy niemało przygód wyruszając z Anią i Robbem Maciągami na ośmiomiesięczną rowerową wyprawę Jedwabnym Szlakiem (z Turcji przez Syrię, Iran, Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan docierając do Chin).

Marek Tomalik od wielu lat zafascynowany australijskim outbackiem odkryje przed nami niektóre tajemnice Aborygenów - rdzennych mieszkańców Australii żyjących w łączności z naturą.

Przyrodnik i fotograf Grzegorz Leśniewski w przepięknej diaporamie zadziwi nas fascynującym światem przyrody wschodniej Polski. Zobaczymy m.in. jesienne zlotowiska orłów, tokowiska cietrzewi i głuszców, godowe obyczaje saren, bieszczadzkie wilki.

Bogatą historię i różnorodne krajobrazy zachodniej Turcji przedstawią nam Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie. Obejrzymy ślady wielkich antycznych kultur i piękne meczety, powędrujemy szlakiem licyjskim, dotrzemy w góry Taurus, zachwycimy się baśniową Kapadocją...

Pożeglujemy razem z Moniką Witkowską na trzymiesięczny arktyczny rejs jachtem wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, Alaski i Czukotki odwiedzając wyspy, malownicze zatoki oraz niewielkie osady zamieszkałe przez Czukczów, Eskimosów i Inuitów. Będziemy żeglować wśród dryfujących lodów, spotykać niedźwiedzie polarne, walczyć ze sztormem, zostaniemy aresztowani a nawet postawieni przed rosyjskim sądem. Oj będzie się działo...

Podróżując śladami Marco Polo z Anną i Marcinem Szymczakami oraz 4-letnią Igą dotrzemy do mało znanych zakątków Chin Zachodnich. Przemierzymy pustynię Badai Jaran, powędrujemy przez góry Bogda Shan i odwiedzimy tybetańskie klasztory.

Na koniec opowieść z Sudanu, tu wciąż dociera niewielu turystów. Odkrycie nubiijskich grobowców i kościołów, taniec z derwiszami, wspinaczka w górach Taka. Przez tajemniczy, egzotyczny Sudan poprowadzi nas swoimi nastrojowymi zdjęciami i opowieścią Marcin Jamkowski.


Od marzeń zaczyna się każda podróż. Mamy nadzieję, że Festiwal stanie się dla Państwa inspiracją do ciekawych podróży.

K&A Mazurkiewiczowie
www.festiwalterra.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com