facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-01-18
 

10 Minut Festiwal w sieci

Uwielbiasz podróżować? Zmagania z żywiołami nie są Ci obce? Aktywnie spędzasz czas? Jesteś  ciekawy świata, a ponadto Twoją pasją jest kręcenie filmów? Jeżeli tak, to ten festiwal jest właśnie dla Ciebie!
Z wielu eskapad, rajdów czy podróży powstaje mnóstwo materiałów filmowych i slajdów. Kamera HD, lustrzanka czy zwyczajny aparat cyfrowy są teraz w zasięgu ręki i bardzo często przygotowując się do podróży mamy w planie uwiecznić wszystko i opublikować w sieci, czy pokazać znajomym. Śledząc wyczyny pasjonatów żądnych doznań, eksplorowania miejsc i narzędzi, które pozwalają przeżyć inaczej, mocniej, szybciej, została stworzona platforma wymiany filmów, opinii oraz umożliwiająca oddawanie głosów. Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia będzie festiwal, podczas którego internauci spotkają się z widzami, jury i twórcami, aby wspólnie przeżyć namiastkę doświadczeń bohaterów i autorów filmów.

Festiwal jest konkursem filmów dokumentalnych poświęconych szeroko pojętemu podróżowaniu. Propaguje aktywny styl życia, zmagania z różnymi przestrzeniami i żywiołami oraz prezentuje walory artystyczne przy dokumentacji własnych dokonań. Jego celem jest popularyzacja filmów dokumentalnych, dotyczących podróżowania oraz wyprawowego stylu życia. 


Nie jest to typowy festiwal podróżniczy.
Od pozostałych wydarzeń odróżnia go to, że łączy pasje filmowców z chęcią odkrywania świata. Jeżeli już coś przeżyłeś i udokumentowałeś – zgłoś swój film na festiwal. Jeśli dopiero wybierasz się na wędrówkę – nakręć swoje przygody. Festiwal jest skierowany zarówno do osób, których życie to niekończąca się podróż, jak i do tych, którzy pasji oddają się okazjonalnie w wolnym czasie. 

Nieistotne jest, czy spędzisz rok w egzotycznej części świata, czy w malowniczym zakątku rodzinnego kraju. Liczy się to, jak przedstawisz swoją podróż i zainteresujesz widzów stworzonym przez siebie filmem. Najważniejszy jest nietypowy pomysł i chęć poznawania świata. 

Nie robisz filmów? Ten festiwal jest również dla Ciebie! Możesz się zarejestrować lub nie i obejrzeć wszystkie filmy oraz oddać głos na ten, który wzbudził w Tobie największe emocje. Specjalnie w tym celu udostępniono wyjątkowe miejsce w sieci, gdzie pasjonaci sportów ekstremalnych, wyczynowych, nietypowych hobby związanych z aktywnością, eksploracją, przygodą będą mogli podzielić się zrealizowanymi przez siebie materiałami. 

JAK TO DZIAŁA:


Wzięcie udziału w festiwalu nie wymaga wysyłania zgłoszeń i materiałów pocztą tradycyjną, wystarczy zarejestrować się na stronie www.10minutfestiwal.pl i załadować swój film. Do 7 dni od dnia załadowania filmu na serwer organizatorzy podejmą decyzję, czy jest on zgodny z regulaminem i jeśli decyzja jest pozytywna, opublikują go na platformie. Teraz każdy może głosować na film. Wyniki będą znane dopiero w lutym na finale festiwalu, tak, by dla wszystkich było to zaskoczeniem. 

Jury:

Igor Tracz
Krzysztof Korzeniewski
Michal Szlaga
Marek Szcześniak
Daniel Krokosz
Monika Bronicka
Andrzej Derengowski
Natasza Caban
 
Kontakt:

Ogólny: kontakt@10minutfestiwal.pl
Organizacja festiwalu: tomek@10minutfestiwal.pl, Liwia@10minutfestiwal.pl 

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com