facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-08-23
 

10. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły

Już 30 sierpnia na zamku w Bolkowie na Dolnym Śląsku ruszy 10. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły. Impreza zakończy cykl wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu Żywiołów - wydarzenia, której celem jest prezentacja reportaży i najlepszych filmów dokumentalnych o podróżach, cywilizacji i przygodach globtroterskich.
Gościem specjalnym bolkowskiej edycji będzie himalaista Ryszard Pawłowski, który zaprezentuje pokaz o swojej 40 - letniej przygodzie w górach wysokich. Oprócz tego 14 innych pokazów reporterskich z ciekawych zakątków świata.


W sekcji filmów dokumentalnych zaprezentowanych zostanie 10 pozycji, w tym zwycięzca Sundance Film Festival " W pogoni za arktycznym lodem". Nie zabraknie też polskich klimatów - świetny dokument o tradycji przewijania ciał przodków na Madagaskarze - "Famadihana - spotkanie życia i śmierci" w reżyserii Tomasza Rudomino z pewnością zadziwi widzów Festiwalu. Ważnym punktem programu będą warsztaty Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, w ramach których będzie można się dowiedzieć jak przygotować się do wyprawy wysokogórskiej, jak zorganizować ekspedycję rowerową i jak zorganizować foto - wyprawę na Islandię.


Tradycyjnie widzowie wybiorą najlepszy pokaz i film, honorując go nagrodą "Czwarty Żywioł". Jury festiwalowe wybierze najlepszy pokaz programu "Żywioły OFF".
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com