facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-08-23
 

10. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły

Już 30 sierpnia na zamku w Bolkowie na Dolnym Śląsku ruszy 10. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły. Impreza zakończy cykl wydarzeń związanych z obchodami jubileuszu Żywiołów - wydarzenia, której celem jest prezentacja reportaży i najlepszych filmów dokumentalnych o podróżach, cywilizacji i przygodach globtroterskich.
Gościem specjalnym bolkowskiej edycji będzie himalaista Ryszard Pawłowski, który zaprezentuje pokaz o swojej 40 - letniej przygodzie w górach wysokich. Oprócz tego 14 innych pokazów reporterskich z ciekawych zakątków świata.


W sekcji filmów dokumentalnych zaprezentowanych zostanie 10 pozycji, w tym zwycięzca Sundance Film Festival " W pogoni za arktycznym lodem". Nie zabraknie też polskich klimatów - świetny dokument o tradycji przewijania ciał przodków na Madagaskarze - "Famadihana - spotkanie życia i śmierci" w reżyserii Tomasza Rudomino z pewnością zadziwi widzów Festiwalu. Ważnym punktem programu będą warsztaty Akademii Podróżowania Trzy Żywioły, w ramach których będzie można się dowiedzieć jak przygotować się do wyprawy wysokogórskiej, jak zorganizować ekspedycję rowerową i jak zorganizować foto - wyprawę na Islandię.


Tradycyjnie widzowie wybiorą najlepszy pokaz i film, honorując go nagrodą "Czwarty Żywioł". Jury festiwalowe wybierze najlepszy pokaz programu "Żywioły OFF".
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com