facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-03-12
 

Bieg Śnieżnej Pantery już 14 marca

14 marca 2015 roku w Zawoi odbędzie się Bieg Śnieżnej Pantery. Bieg wyróżnia wyjątkowa formuła – brak opłaty startowej, brak rywalizacji, zwycięzcy, listy startowej, listy wyników. Pobiegną amatorzy, ale z doświadczeniem w bieganiu po górach.


Na bieg nie ma zapisów. Przyszli Uczestnicy otrzymali zaproszenie i swoją obecność mieli potwierdzić do 14 lutego. Na biegaczy czeka mapa z zaznaczoną trasą oraz limit 5,5 h na pokonanie 25 km szlakami Babiogórskiego Parku Narodowego. Ze względu na trudne warunki panujące w masywie Babiej Góry zostały opracowane dwie trasy, z których jedna będzie trasą alternatywną, jeśli pogoda drastycznie ulegnie pogorszeniu. 

 

Z uwagi na limit 120 miejsc Organizatorzy Biegu Śnieżnej Pantery zaprosili biegaczy-amatorów. Przy wybieraniu Uczestników sugerowali się ich zaangażowaniem i doświadczeniem w bieganiu po górach, regulamin wymaga bowiem ukończonych przynajmniej dwóch startów w biegach górskich na dystansie minimum półmaratońskim. Zaproszenie jest wyróżnieniem dla tych, którzy nie biegają dla poprawienia czasu, dla lokaty na liście wyników, dla nagrody. Biegają ponieważ kochają góry i bycie blisko natury. Jak tytularna bohaterka Biegu – Śnieżna Pantera.

 

Na gości, osoby towarzyszące i dzieci czekają liczne atrakcje zarówno podczas trwania Biegu, jak i po jego zakończeniu.

 

Sponsorem strategicznym Biegu Śnieżnej Pantery została marka BMW. Dla uczestników i kibiców przygotowała dodatkowe emocje: jazdy testowe BMW X4. Dzięki inteligentnemu napędowi na cztery koła xDrive auto doskonale sprawdza się na górskich zaśnieżonych drogach i może być świetnym kompanem wycieczek dla osób aktywnie spędzających czas. Bieg Śnieżnej Pantery jest kolejną imprezą biegową wspieraną przez BMW. 30 sierpnia tego roku wystartuje w Warszawie druga edycja BMW Półmaratonu Praskiego.

 

Centrum Górskie Korona Ziemi przygotowało gry i zabawy edukacyjne dla dzieci i dorosłych, wycieczkę po Centrum, wyświetli również filmy o tematyce górskiej. Na odważnych czekać będzie wyprawa do „Lasu Przygód“ - Parku Linowego. 

 
Po uroczystym zakończeniu Biegu odbędzie się blok seminaryjny (3 wykłady), który zakończy gość specjalny: ratownik TOPR i lekarz Sylweriusz Kosiński z Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie. 

Podczas wykładu „Minusy i plusy, czyli prawie wszystko o hipotermii” Kosiński opowie co to jest hipotermia, jak się ją rozpoznać i jak postępować. Omówione zostaną sposoby zapobiegania, w tym zasady doboru ubrania ze szczególnym uwzględnieniem uprawiania różnych form aktywności fizycznej. Usłyszymy także o miejscowych skutkach działania zimna, czyli o odmrożeniach. 

 

Podczas całej imprezy Organizatorzy zachęcać będą do wsparcia Fundacji Snow Leopard Trust w jej działaniach, w tym także do różnych form dotacji oraz możliwości adopcji Śnieżnej Pantery (www.snowleopardtrust.org). Dla niej właśnie 120 Uczestników Biegu wyruszy na symboliczną 25 km trasę.

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.biegsnieznejpantery.pl oraz na profilu FB www.facebook.com/biegsnieznejpantery

materiały prasowe organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com