facebook
 
baner
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Pełne wyniki 1 edycji Pucharu Polski 2017

Za nami pierwsza tegoroczna edycja Pucharu Polski w Boulderingu. Tym razem najlepsi potkali się na BLOKatowice. 

 
 
 

Silesia Boulder Cup 2016/17

Silesia Boulder Cup 2016/17 czyli III Puchar Śląska w Boulderingu to jedna z wielu, spośród lig jak i boulderowych wtorków, czwartków czy piątków, okazja do rywalizacji sportowej na małych formacjach. Cykl ten charakteryzuje się formułą zbliżoną do rywalizacji finałowej na zawodach PZA w Boulderingu, poprzez punktowanie flasze, czy wyczyszczenie zbędnych chwytów z ściany co znacznie umila zabawę. Ponadto SBC wyróżnia się nie tylko rzadszą częstotliwością, ale i różnorodnością formacji gdyż żadna ze ścian liczących się do klasyfikacji generalnej się nie powtarza. Nie ukrywajmy że dla wielu uczestników to tylko konkretniejszy trening czy wspólny wspin z szerszym gronem znajomych. Zobaczcie jak wyglądało to w tym roku…

 
 
 

Boulder Wars V - Moc trzyma się mocno

25 lutego w Centrum Wspinaczkowym Top w Nowym Targu miała miejsce piąta edycja zawodów Boulder Wars, w których wzięło udział około 180 zawodników.

 
 
 

Piccolo i Grande Grotto 2017

Prawie dwustu zawodników, fluorescencyjne makijaże, sceneria UV, konkurs skoków i nieoczekiwana wizyta Tomasa Hubera. To tylko szybki skrót tego co działo się na zawodach w Groto we Wrocławiu.

 
 
 

Pełne wyniki Bloco Masters 2017

Za nami jedne z największych (o ile nie największe) i najbardziej międzynarodowych zawodów rozgrywanych nad Wisłą. Podobnie jak w zeszłym roku pięknie zaprezentował się team imigrantów za wschodniej i zachodniej granicy spychając niemal całą nasza czołówkę poza podium! Honor Wielkiej Polski uratował Piotrek Bunsch:-)

 
 
 

Olga Kosek dziewiąta w Lodowym Pucharze Świata

Bardzo dobre wieści dotarły do nas ze szwajcarskiej miejscowości Saas Fee, gdzie rozgrywana była czwarta tegoroczna edycja Lodowego Pucharu Świata.

 
 
 

„Szmata za szmatę” - wielkie emocje w finale konkursu Marmota!

W niedzielę 4 grudnia b.r. zakończyła się 14. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Jej punkt kulminacyjny - wręczenie filmowych nagród Grand Prix - poprzedził konkurs „Szmata za szmatę”. Jego ideą było wyłonienie najsilniejszych osób w Polsce w podciąganiu na drążku. Do rywalizacji stanęło 10 finalistów - po 5 w kategoriach „dawaniu ze szmaty”, oraz drugiej – podciąganiu oburącz z 30 kg obciążeniem. Konkurs, przy entuzjastycznych reakcjach festiwalowej publiczności, wygrali Łukasz Świrk oraz Łukasz Milczuk - obaj z rewelacyjnymi wynikami!

 
 
 

Wyniki i film z KRAKemALL 2016

Zawody KRAKemALL rozgrywane na krakowskim Avatarze to jeden z fajniejszych wspinaczkowych turniejów w PL. W tym roku też było fajnie i... ciasno bo wystartowało prawie 300 bulderowców:-) Zobaczcie relację filmową.

 
 
 

La Sportiva Legends Only 2016

W ramach motywacji do zawodów w ten weekend:-)

 
 
 

„Szmata za szmatę”, czyli Marmot szuka najsilniejszego człowieka w Polsce.

Wielkimi krokami zbliża się 14. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego - największego krajowego, wydarzenia, zrzeszającego miłośników świata gór i szeroko rozumianego outdooru. Złotym Sponsorem imprezy jest marka Marmot - ceniony producent odzieży i sprzętu outdoorowego. Z jej obecnością w czasie festiwalu związany jest prestiżowy konkurs „Szmata za szmatę”, polegający na największej ilości podciągnięć na specjalnym drążku. Jego laureaci mogą liczyć na atrakcyjne nagrody od Marmota oraz uznanie licznie zgromadzonej, festiwalowej publiczności. Kto zwycięży w tegorocznej edycji, a kto będzie musiał uznać wyższość konkurentów…? Przekonamy się już niebawem. Siłacze pilnie poszukiwani! 

 
 
 

Wyniki Mistrzostw Polski w prowadzeniu

Za nami najważniejsze zawody w prowadzeniu - Mistrzostwa Polski. Chciało by się powiedzieć że w Toruniu zgromadziła się cała czołówka naszych zawodników jednak niestety zabrakło całkiem sporej ilości najlepszych. A szkoda, miejmy nadzieję że w kolejnych latach czołowi wspinacze sportowi wpiszą Mistrzostwa w grafik:-)

 
 
 

Pełne wyniki avatar leader’s open 2016

Właśnie zakończyły się kolejne zawody z cyklu avatar leader's open rozegrane na krakowskim Avatarze.

 
 
 

adidas ROCKSTARS 2016 - wyniki i retransmisja finału

Za nami jedna z ciekawszych bulderowych imprez 2016 roku - adidas ROCKSTARS. W Porsche Arena na trudnych bulderkach i przy dźwiękach rocka walczyło ponad 70 zawodników z 22 krajów. Polskę reprezentował Andrzej Mecherzyński-Wiktor któremu niestety nie udało się awansować do finału i zawody zakończył na 23 pozycji.

 
 
 

Mistrzostwa Świata w Paryżu - dzień 2

Drugi dzień Mistrzostwa Świata upłynął pod znakiem dalszej części kwalifikacji. Tym razem przyszła kolej na bulderujące panie i mężczyzn z liną.

 
 
 

Mistrzostwa Świata w Paryżu - dzień 1

Za nami pierwszy dzień zmagań najlepszych wspinaczy zgromadzonych w stolicy Francji. Zobaczcie skrót wydarzeń z fazy eliminacyjnej.

 
 
 

Wyniki Pucharu Polski w Bulderingu Zako Boulder Power

Za nami kolejna tegoroczna odsłona Pucharu Polski w Boulderingu.

 
 
 

Dwa medale Polaków na Rock Master w Arco

Nie zawieli nasi szybkobiegacze na rozegranych właśnie w ramach Arco Rock Master Festival zawodach Pucharu Świata.

 
 
 

Psicobloc Masters 2016

Ostra walka na drogach, widowiskowy format, strach, pot i łzy… Oraz efektowne loty do gleby… Znaczy się do basenu:-) Zobaczcie retransmisję z rozegranych w ten weekend zawodów Psicobloc Masters 2016. Jak dla mnie tak właśnie mogłyby wyglądać zmagania wspinaczy na Igrzyskach olimpijskich w Tokyo 2020:-)

 
 
 

Wspinaczka będzie na Igrzyskach Olimpijskich Tokyo 2020!

Dziś w nocy Międzynarodowy Komitet Olimpijski, podczas sesji plenarnej odbywającej się tuż przed otwarciem Igrzysk w Rio, podjął decyzję o włączeniu wspinaczki sportowej do programu igrzysk.

 
 
 

Marcin Dzieński triumfuje w Chamonix, Ola Rudzińska druga

Rewelacyjny dzień zaliczyli biało-czerwoni podczas rozgrywanych w Chamonix zawodów z cyklu Pucharu Świata w Czasówkach.

 
 
 
 
1
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com