facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
baner
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Tylko w GÓRACH Nie przegap

W najnowszym numerze GÓR (255) – Topy sportowe

W kobiecym numerze GÓR nie mogło zabraknąć zestawienia topów sportowych, które stanowią jeden z istotniejszych elementów odzieży dla dziewczyn pasjonujących się sportami górskimi.

 
 
 

Książki gór polecają

Książki Gór mają przyjemność przedstawić, a także polecić, kilka niezwykłych książek. Niektóre z nich już zapomniane, a niektóre wszechobecne w życiu każdego czytelnika. Każda z propozycji znajdująca się na liście dotyczy niezywkłych wypraw oraz wielkich ludzi, którzy w wyjątkowy sposób wpływają na czytelnika.

 
 
 

W najnowszym numerze GÓR (255) – Wielki Szlak Himalajski

Wielki Szlak Himalajski w rejonie Makalu, czyli 1700 km czystego piękna, bez tragarzy, przewodników i kucharzy.

 
 
 

W najnowszym numerze GÓR (255) – Spodnie wspinaczkowe

Spodnie wspinaczkowe? To chyba jasne, że muszą być techniczne, funkcjonalne… Okazuje się, że niekoniecznie. Nie to jest najważniejsze w portkach do wspinania. I nie myślcie, że jest to nasza, kontestująca rzeczywistość opinia – o zdanie zapytaliśmy wiodących w naszym środowisku trendsetterów. Oto co mieli do powiedzenia.

 
 
 

Co w nowych Górach?

Czy potrzebne jest specjalne wydanie GÓR dla kobiet? Zdecydowanie tak. Przecież tyle jest ciekawych, wartych poznania historii związanych ze wspinaczkami, biegaczkami i narciarkami. Dziewczyny też chcą poczytać o przeznaczonym wyłącznie dla nich ekwipunku, dedykowanych treningach lub fizjoterapii. O kolorach, które tylko panie potrafią nazwać i o emocjach, na które rzadko zwracają uwagę panowie :)

 
 
 

Dwoista natura kobiecego wydania GÓR

Kobiecy numer GÓR to dla nas autentycznie ważna sprawa. Chcemy, aby był ciekawy, inspirujący, wyjątkowy…

 
 
 

Kinga Ociepka w najnowszym numerze GÓR

W kobiecym numerze GÓR nie mogło zabraknąć wywiadu z „pierwszą damą polskiego wspinania”, Kingą Ociepką. Sporo poruszanych w nim tematów związanych jest oczywiście z przejściem Sprawy Honoru, więc na naszą rozmowę wybraliśmy najlepsze z możliwych miejsc, przestronne wnętrze Jaskini Mamutowej. Nie wypadało jednak gościć Kingi w haniebnych warunkach  – w ciemności, chłodzie i głodzie. Imię i tytuł zobowiązuje, więc do Mamutowej podciągnęliśmy prąd, a podejściową ścieżynkę wyłożyliśmy czerwonym dywanem. Zapraszamy do Mamutowa Palace ;).

 
 
 

W następnym wydaniu magazynu GÓRY: Aconcagua Speed Challenge. Wyboista ścieżka po rekord

Rok przygotowań do wyprawy – zbierania funduszy, testowania i kompletowania sprzętu, załatwiania pozwoleń. Kilka lat ciężkich treningów. I tylko jeden dzień, jedna szansa, aby pobić rekord świata. 

 
 
 

W następnym wydaniu magazynu GÓRY: Alicja w Krainie Tatr

Kolejny numer magazynu GÓRY poświęcony będzie w ogromnej części paniom! Nie mogło zabraknąć w nim oczywiście Alicji Paszczak.

 
 
 

Szarpane Turnie – zapomniana droga Motyki

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że Wielka Szarpana Turnia pod pewnym względem zajmuje w historii taternictwa miejsce wyjątkowe. Niewiele jest przecież tatrzańskich szczytów atakowanych zimą zanim zdobyto je latem.

 
 
 

Skitury w Totes Gebirge

Na obszarze Totes Gebirge, rozciągającym się wokół Windischgarsten, znaleźć można wiele „wartych grzechu” skiturowych celów. 

 
 
 

GÓRY nr 254 – Wielkie przejścia narciarskie

Kto by się spodziewał, że najlepszy skiturowy warun wyklaruje się na majowy weekend? Wszystko jednak wskazuje na to, że zamiast kocyka na trawie znacznie lepiej będzie się wybrać na narciarską wyrypę w Tatrach. Oczywiście bez ograniczania się w czasie i kilometrach, korzystając z dobrodziejstw najdłuższego weekendu nowożytnej Europy ;).

 
 
 

Cho Oyu (8201 m n.p.m.)

Pomysł zorganizowania wyprawy pojawił się po udanym wyjeździe na Chan Tengri w 2002 roku. Góra ta jak na siedmiotysięcznik była wymagająca, więc po jej zdobyciu chcieliśmy spróbować swych sił trochę wyżej – najlepiej w Himalajach.

 
 
 

Gran Paradiso – Alpejskie czterotysięczniki biegowo

Dla jednych wyczyn życia, dla innych jeden z łatwiejszych alpejskich czterotysięczników. Opinia przystępnego sprawiła, że to właśnie od tego szczytu zacząłem przygodę z wbieganiem na alpejskie wierzchołki.

 
 
 

Najciekawsze rejony wspinaczkowe na majowy weekend, część 1. Osp / Słowenia

Położony najbliżej południowej granicy Polski, prawdziwie łestowy rejon przyciąga  tłumy wspinaczy pomarańczową skałą skąpaną w śródziemnomorskim słońcu.

 
 
 

W następnym wydaniu magazynu GÓRY: Boulderowy trip po Japonii

Co można oczekiwać po wiosennym numerze GÓR? Nadziei na słonko, na daleką podróż, na fajne wspinanie i estetyczne wrażenia – te ostatnie również za sprawą kobiet, które będą licznie reprezentowane w najnowszym Magazynie.

 
 
 

Nie mów do mnie misiu! Niedźwiedź nie jest misiem

Niedźwiedź brunatny nie jest misiem do przytulania, zaś od naszego zachowania na szlaku zależy przetrwanie tego gatunku w naszym kraju – przypomina WWF Polska. Fundacja we współpracy z polskimi parkami narodowymi i PTTK, rozpoczyna właśnie wakacyjną akcję edukacyjną skierowaną do turystów.

 
 
 

Spotkania z Dzigitem – Kirgistan

Dwa dni poślizgu w stosunku do umówionego terminu spotkania to naprawdę niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę, że miejsce spotkania to Kirgizja, gdzie – jak mówią – musisz mieć trzy plany awaryjne, a pewnie i tak będziesz improwizował. W dodatku Marcin przybywał do Biszkeku (stolicy Kirgizji) z samego pogranicza kirgisko-tadżyckiego, skąd wszędzie jest daleko i to, czy cokolwiek załatwisz, zależy od twojej zdolności absorpcji wódki.

 
 
 

Wiosenne tatrzańskie żleby

Wiosna! To stwierdzenie podrywa nas, narciarzy skiturowych, do działania. Przynajmniej dla mnie to czas Czupurny. Spokojnie usiedzieć nie można.

 
 
 

Czy niedźwiedzie mogą być niebezpieczne?

Po polskiej stronie Tatr jest kilkanaście niedźwiedzi. Czy mogą być niebezpieczne?

 
 
 
 
1
...
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2017 Goryonline.com