facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-16
 

Żywioł drugi - wyprawa Marcina Tomaszewskiego na Mt. Dickey

Żywioł drugi, Alaska, zimno. Jest to jeden z biegunów mrozu. Temperatury w tym rejonie opadają czasem do -40st C. Potęgowane przez silne wiatry powodują szybkie wychładzanie organizmu i hipotermię.
15 kwietnia wraz z Bogusiem Magrelem wyruszamy w końcu do stolicy Alaski, Anchorage. Ostatni miesiąc upłynął mi na obsesyjnym lustowaniu wszystkich zdjęć Mt. Dickey. Wprost nie chce mi się wierzyć, że ta z pozoru niewinna ściana ma grubo ponad 1500 metrów wysokości. To prawdziwy gigant! Muszę się przygotować na co najmniej trzy dni w ścianie i naprawdę ostry sprawdzian z wytrzymałości.Mam nadzieję, że tym razem pogoda będzie nieco bardziej łaskawa niż w Patagonii i pozwoli mi powalczyć w ścianie.

W tym miejscu kilku firmom i osobom należą się podziękowania. Przede wszystkim rodzinie. Firmom Himountain i Zajo, które wsparły mnie w najwyższej klasy sprzęt i odzież wspinaczkową. Kubie Radziejowskiemu za cykliczne wspomaganie mnie w materiały topograficzne wszystkich możliwych rejonów na świecie. Bogusiowi Magrelowi, że zdecydował się czuwać nade mną w bazie i wspomóc w organizacji projektu.

Marcin Yeti Tomaszewski

Więcej informacji na stronie www.4zywioly.net oraz na blogu Marcina w naszym serwisie.
Sponsorzy i patroni medialni:

HiMountain - sponsor główny


Zajo


 


Geronimo ClubPolski Związek AlpinizmuMarmot - producent sprzętu outdoorEPA - Energetyka wiatrowaGórski Magazyn Sportowy GÓRYwspinanie.pl - serwis wspinaczkowy


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com