facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-11-26
 

Zmiany w katowickim Klubie Wysokogórskim

21 listopada odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie celowe Klubu Wysokogórskiego Katowice, przed rozpoczęciem którego członkowie poprzedniego zarządu złożyli mandaty. Wybrano nowe władze, a prezesem Klubu został jego członek honorowy, utytułowany polski himalaista Artur Hajzer.
W skład nowego zarządu weszła grupa młodych, dynamicznych działaczy i sportowców: Anna Matzullok, Małgorzata Piskorz, Katarzyna Grześkowiak, Damian Olma, Michał Gwóźdź, Krzysztof Modliszewski, Krzysztof Zarzycki oraz Mateusz Szumilczuk. 
 
 
Nowy zespół przejął Klub o stabilnej sytuacji finansowej i prężnie działającej sekcji wspinaczkowej trenującej w tzw. „Pakerni” w lokalu przy ulicy 3 maja 11. W 2012 roku Klub może pochwalić się wybitnymi osiągnięciami wspinaczkowymi na skalę krajową i światową, do której należą: wytyczenie przez Marka Raganowicza nowej drogi – „Superbalance” na Ziemi Baffina w Kanadzie, klasyczne przejścia Piotra Xięskiego i Roberta Pallusa na Kazalnicy Mięguszowieckiej oraz wyczyny Aleksandry Taistry, która jako pierwsza Polka pokonała skalną drogę wspinaczkową o trudności 8c+. Warto również wspomnieć, że trójka członków Klubu uczestniczyła ostatniej jesieni w wyprawie PZA na Lhotse (8516 m n.p.m.). Klub Wysokogórski w Katowicach  organizuje również raz do roku, w okresie jesiennym największy w Polsce kurs wspinaczki skalnej.
 
Nowe władze rozpoczynają działalność od organizacji cyklu prelekcji „Spotkania z górami... czyli Klub Wysokogórski zaprasza do Oka Miasta”. Będą to środowe slajdowiska w klubie „Oko Miasta” mieszczącym się na rondzie im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Spotkania te będą odbywały się dwa razy w miesiącu, a prowadzić je będą znane osoby ze świata gór i podróży. Pierwszy pokaz odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00. Wszystkie szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej Klubu: www.kw.katowice.pl oraz profilu klubowym na FB.

Renata Niezbecka
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com