facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych juz po raz piąty!

19 stycznia w Karłowie, u podnóża Szczelińca, wystartuje piąta edycja Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. W tym roku na 500 uczestników czeka nie tylko wymagające 21 km, gdzie do pokonania będzie 1003 metrów w górę oraz 886 metrów zbiegów, ale wyjątkowo trudne zimowe warunki. Tradycyjnie ostatni odcinek trasy poprowadzony został słynnymi schodami na Szczeliniec, gdzie usytuowana będzie meta. W ramach zawodów, już po raz trzeci zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów, a swój udział potwierdzili miedzy innymi: Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Janusz Gołąb, Jerzy Natkański, Kacper Tekieli.

 

Jeszcze kilka lat temu trudno było doszukać się w kalendarzu górskich imprez biegowych zawodów organizowanych zimą. Jednak rosnąca popularność biegów górskich z czasem przyniosła pomysły organizowania ich również w czasie, kiedy biegacze głównie przygotowują się do sezonu. Oczywiście liczba imprez w sezonie zimowym nie dorównuje jeszcze tej z letniej części sezonu, ale dzisiaj mamy już do wyboru kilka zimowych zawodów cieszących się opinią dobrej organizacji, klimatycznej atmosfery. Jednym z pierwszych zimowych biegów był właśnie ZPGS, który po raz pierwszy odbył się w 2015 roku.

 

Podobnie jak w poprzednim roku, biuro zawodów będzie miało swoje miejsce w Karłowie, w Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym Parku Narodowego Gór Stołowych (były Hotel Karłów), które idealnie spełniło swoje zadanie w poprzedniej edykcji, kiedy to zostało przeniesione z Pasterki.

 

 

Podczas ZMGS już po raz trzeci odbędą się Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim. To na pewno jedna z niewątpliwych atrakcji zawodów. Chociaż Mistrzostwa mają charakter nieoficjalny i są jedynie dodatkową formą rywalizacji, to na liście startowej jest prawie 50 osób spełniających wymogi tej klasyfikacji, w tym znamienite osobistości świata górskiego, wybitni wspinacze i himalaiści.

 

Swój udział zapowiedział Piotr Pustelnik - Prezes Polskiego Związku Alpinizmu, Jerzy Natkański zastępca kierownika programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera czy Krzysztof Wielicki. W piątek i w sobotę wieczorem będzie można posłuchać prelekcji Kacpra Tekieli i Piotra Pustelnika, a całość dopełni prezentacja Polskiego Himalaizmu Zimowego. Po dekoracji zwycięzców, w sobotni wieczór odbędzie się koncert Dominiki Radwan oraz ognisko w Bacówce.

 

W związku z tragicznymi wydarzeniami w minioną niedzielę w Gdańsku i żałobą narodową w dniu 19.01.2019 oranizatorzy zdecydowali o zmianie repertuaru wieczornego koncertu, z rozrywkowego na bardziej spokojny i nastrojowy.

 

Więcej informacji na stronie http://www.maratonygorskie.pl/ oraz na proflu FB imprezy.

 

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-21
BIEGI GÓRSKIE
 

Ciemno, zimno, do mety daleko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-13
BIEGI GÓRSKIE
 

Wjosa - ostatnia dzika górska rzeka Europy

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-08-22
BIEGI GÓRSKIE
 

Bieg Ultra Granią Tatr 2023

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-08-11
BIEGI GÓRSKIE
 

8. Bieg po Oddech dedykowany pamięci Kacpra Tekieliego

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com