facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Zentaurii GTX / HANWAG

Model buta przeznaczony przede wszystkim do zimowych przejść w najwyższych górach.

Najwyższy techniczny model buta. Przeznaczony przede wszystkim do zimowych przejść w najwyższych górach. Dodatkowo ocieplony i gwarantujący izolację do - 20 stopni Celsjusza potwierdzoną normą DIN EN 344-1. Wewnętrzną przestrzeń w bucie można dowolnie dostosować poprzez wyjęcie drugiego języka lub wkładek. Perfekcyjne trzymanie zapewnia wkładka Heel-Fix, aluminiowa blaszka, której dogięcie powoduje większą stabilizację pięty w bucie. Wkładka w bucie na całej długości zbudowana z materiału zapamiętującego kształt stopy została dodatkowo usztywniona. But występuje w wersji unisex.




Detale: 

Membrana GORE-TEX Duratherm: Materiał przeznaczony do użytku w ekstremalnych warunkach zimowych. To specjalne połączenie membrany i izolacyjnego fleecu. Odporny na mechaniczne wycieranie, szybko schnący, zapewniający trwałą izolację w skrajnych warunkach temperaturowych. Stosowany w butach wspinaczkowych lub ekspedycyjnych.

Dodatkowa izolacja: do - 20°C, potwierdzona Normą DIN EN 344-1

Wejście na raki: automatyczne

Vari-Volume: Możliwość indywidualnego dopasowania objętości wewnętrznej buta dzięki wybraniu odpowiedniego języka z różnorodną grubością, jak również przez zmniejszenie grubości wkładki.

Click-Clamp: Specjalny system sznurowania. Metalowe blaszki z oczkiem umożliwiają tworzenie dwóch stref sznurowania. Sznurowadła dzięki zablokowaniu ich napięcia umożliwiają zasznurowanie buta w jednej części luźniej a w drugiej mocniej i na odwrót

Shock-Absorb: Wkładka absorbująca uderzenia podczas chodzenia umiejscowiona wysokości obcasa. Używana przede wszystkim w butach z mocnymi i twardymi podeszwami.

Reduced-Seams: Zmniejszona ilość szwów zmniejsza potencjalne ryzyko otarć, przetarć nici itd. Konstrukcja buta wygląda bardzo prosto, natomiast jest niezwykle trudna i kosztochłonna w produkcji.

Deep-Pull: Haczyki do przeciągnięcia sznurowadła umieszczono głęboko po bokach cholewki na wysokości stawu skokowego. Poprzez głębokie umieszczenie haczyków sznurowadła precyzyjnie i mocno stabilizują nogę w bucie, zapobiegając jej poruszeniom, eliminując ewentualne obtarcia, pozwalając pewnie czuć się nawet na najbardziej trudnym szlaku.

Elevated-Brim: Ręcznie nakładany otok gumowy, którego zdaniem jest ochrona materiału zewnętrznego oraz stabilizacja buta. 

Heel-Fix: Wzmocnienie na wysokości pięty polegające na wszyciu aluminiowej płytki umożliwiającej indywidualnie dostosowanie do kształtu nogi/stopy użytkownika. Płytkę ręcznie dogina się eliminując tym samym zbędny ruch stopy w bucie.

Insulated: Dodatkowa izolacja od zimna umiejscowiona pod wkładką buta oraz w cholewce.

Podeszwa: Vibram ALPIN
Zaawansowana technologicznie podeszwa do butów alpinistycznych umożliwiająca zamocowanie raków, usztywniona na całej długości. Zwiększoną izolację w bucie uzyskano poprzez powietrzne komory w podeszwie, środkową część podeszwy wypełnioną PU. W części przedniej podeszwa ma wąski czubek ze specjalnie ukształtowaną strefą do wspinaczki.




Waga buta: 1150 g (rozm. 7,5)

Kolory: 12- schwarz

Materiał wewnętrzny: GORE-TEX Duratherm

Materiał zewnętrzny: Skóra bydlęca pozyskiwana ze stad hodowanych w górach - wysoko wytrzymała skóra welurowa, która jest poddawana specjalnemu garbowaniu i posiada wyjątkową wodoodporność.

Kategoria twardości: D

Cena: 1399 zł

Adresy sklepów na stronie dystrybutora www.bakosport.pl

2008-02-06

(kg)



Bakosport
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2020-07-21
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Bluza trekkingowa Maxtrail Long Sleeve Midlayer / Columbia

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Materac Etherlight XT / Sea To Summit

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-17
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Plecak PROLIGHTER 30 / Millet

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-16
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Raki Blade Runner / Cassin

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-15
SPRZĘT - PRODUKTY
 

Buty Island MFS Alpin / Meindl

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com