facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-07-12
 

Zbiórka publiczna na ratowanie cerkwi w Bystrem

Organizatorzy inicjatywy ratującej cerkiew w Bystrem w powiecie bieszczadzkim wystartowali z ogólnopolską zbiórką pieniędzy i darów w naturze na rzecz remontu tejże świątyni, która znajduje się w dramatycznym stanie.
Biorąc pod uwagę dramatyczny stan bystrzańskiej cerkwi, dodatkowe działania okazały się być koniecznością. Na to potrzebna jednak była zgoda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Na szczęście po kilku manewrach biurokratycznych, organizatorom udało się uzyskać pozytywną decyzję MSW w połowie czerwca br., dzięki której mogą już śmiało i w pełni legalnie zachęcać wszystkich do przekazania dowolnej darowizny na specjalnie utworzone konto bankowe.

Cerkiew w Bystrem; fot. e-gory.pl

Oprócz pieniędzy na rzecz remontu świątyni można też przekazać organizatorom tzw. dary w naturze. W wypadku remontu cerkwi będą to materiały budowlane i konserwatorskie: drewno na rusztowanie (londyny), tarcica (bale, deski), blacha, impregnaty do drewna. Taka pomoc również będzie szalenie istotna, bo znacząco odciąży budżet prac remontowych, dzięki czemu zebrane środki będą mogły zostać przeznaczone na dodatkowe cele restauracyjne.

Więcej informacji, zdjęcia obiektu oraz numer konta bankowego do wpłat znajdziecie
tutaj >>


Źródło: e-gory.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com