facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-07-12
 

Zbiórka publiczna na ratowanie cerkwi w Bystrem

Organizatorzy inicjatywy ratującej cerkiew w Bystrem w powiecie bieszczadzkim wystartowali z ogólnopolską zbiórką pieniędzy i darów w naturze na rzecz remontu tejże świątyni, która znajduje się w dramatycznym stanie.
Biorąc pod uwagę dramatyczny stan bystrzańskiej cerkwi, dodatkowe działania okazały się być koniecznością. Na to potrzebna jednak była zgoda Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Na szczęście po kilku manewrach biurokratycznych, organizatorom udało się uzyskać pozytywną decyzję MSW w połowie czerwca br., dzięki której mogą już śmiało i w pełni legalnie zachęcać wszystkich do przekazania dowolnej darowizny na specjalnie utworzone konto bankowe.

Cerkiew w Bystrem; fot. e-gory.pl

Oprócz pieniędzy na rzecz remontu świątyni można też przekazać organizatorom tzw. dary w naturze. W wypadku remontu cerkwi będą to materiały budowlane i konserwatorskie: drewno na rusztowanie (londyny), tarcica (bale, deski), blacha, impregnaty do drewna. Taka pomoc również będzie szalenie istotna, bo znacząco odciąży budżet prac remontowych, dzięki czemu zebrane środki będą mogły zostać przeznaczone na dodatkowe cele restauracyjne.

Więcej informacji, zdjęcia obiektu oraz numer konta bankowego do wpłat znajdziecie
tutaj >>


Źródło: e-gory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-06-30
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com