facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-11-14
 

Zawody we wspinaczce sportowej i przegląd filmów górskich (3 grudnia, Bielsko Biała)

Fabryka Wrażeń wraz z Centrum Wspinaczkowym Totem z Bielska-Białej zaplanowała imprezę o charakterze sportowo-artystycznym.


Fabryka Wrażeń wraz z Centrum Wspinaczkowym Totem z Bielska-Białej 3 grudnia 2005 r. zaplanowała imprezę o charakterze sportowo-artystycznym.

W programie znajdą się następujące pozycje:

Krakowski Festiwal Górski prezentuje wybrane filmy z Festiwalu w Banff 2004
Prezentacja dorobku Studia Filmowego Szafa Gra
Blok filmu narciarskiego
Pokaz filmu chantegri.com
Premierowy pokaz filmu Jeden Smak z wyprawy Trango Tower 2005
Premierowy pokaz filmu Stan Snu
Międzynarodowe zawody we wspinaczce sportowej

Blok filmów z Krakowskiego Festiwalu Górskiego obejmuje godzinny pokaz wybranych filmów z zeszłorocznej edycji festiwalu w Banff, najbardziej prestiżowej imperezy filmowej na świecie.

Studio Szafa Gra to zespół ludzi od dłuższego czasu zajmujących się produkcją filmów o tematyce wspinaczkowej. w ich dorobku jest wiele nagród i wyróżnień, na stałe współpracują z jednym z najwybitniejszych polskich wspinaczy Adamem Pustelnikiem.

W bloku filmu narciarskiego zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy powstałe na stokach całego świata w sezonie 2004/5.

Film chantegri.com powstał podczas bielskiej wyprawy narciarsko-wspinaczkowej Chan Tegri 2004 organizowanej przez Klub Sportowy AS. Otrzymał wyróżnienie na II Krakowskim Festiwalu Filmów Górskich, nominację na ponad 10-ciu festiwalach filmów górskich i 5-ciu festiwalach filmów dokumentalnych na całym świecie, do najbardziej prestiżowych należy nominacja na zbliżającą się edycję festiwalu w Banff.

Jeden Smak to najnowszy film Alfreda Sosgórnika twórcy m.in. filmu chantengri.com. Został nakręcony podczas tegorocznej wyprawy Klubu Wysokogórskiego w Bielsku Białej na Trango Tower  w Himalajach Karakorum. Treścią filmu są przeżycia uczestników i rozważania na temat istoty alpinizmu powstałe pod wpływem wypadku, któremu uległ twórca filmu w ścianie Trango.

Bohaterem filmu Stan Snu jest Robert Wykręt. Jest to przedstawiciel bielskiego środowiska wspinaczkowego. Film przedstawia sylwetkę psychologiczną bohatera i wspaniałe przejście skalnej drogi w Jurze krakowskiej.

W przerwach pokazów filmowych w obiekcie Centrum Wspinaczkowego Totem zostaną rozegrane zawody we wspinaczce sportowej.

Kierownikiem konkurencji jest Robert Wykręt.

Zgłoszenia na zawody: e-mail: totem@totem.org.pl, tel. 33/499 58 80,  kom. 504 104 971

Zapraszamy!

2005-11-14

(kg)

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com