szukaj

Nasz kanał RSS

WSPINACZKA SPORTOWA Zawody

Lodowy Puchar Świata w Saas Fee

W ten weekend rozegrano w szwajcarskim Saas Fee trzecią edycję Lodowego Pucharu Świata. Zwyciężyli: Angelika Rainer i Park Hee Yong. Do półfinałów dostała się Olga Kosek, a w ogólnej klasyfikacji zajęła 15 miejsce, co jak do tej pory jest najlepszym rezultatem w IWC.

Lodowy Puchar Świata w Cheongsong

Pierwsza edycja Lodowego Pucharu Świata już za nami. W Cheongsong w Południowej Korei zwyciężyli Rosjanie. Wśród kobiet Maria Tolokonina, a wśród mężczyzn Aleksiej Tomilow.

Zdobywcy tytułów adidas ROCKSTARS 2013

W ten weekend celebryci międzynarodowej sceny wspinaczki sportowej zebrali się na wielki wspinaczkowy show w stuttgardzkiej Porsche Arena. Około 70 sportowców z 20 różnych krajów, w tym kilku Mistrzów Świata, Mistrzów Europy i zwycięzców klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, rywalizowało w adidas ROCKSTARS na gigantycznej scenie, w towarzystwie oszałamiających występów muzycznych. Jernej Kruder (23) ze Słowenii i wielokrotna niemiecka mistrzyni w boulderingu Juliane Wurm (23), sięgnęli po upragnione tytuły.

adidas ROCKSTARS –Bój półfinałowy

W Stuttgarcie przyszła pora na najtrudniejszą rundę zawodów. Zachwalani przez organizatorów i zawodników routesetterzy po raz kolejny udowodnili, że nie są ludźmi z przypadku, a ułożone przez nich bouldery idealnie odsiały finalistów od reszty stawki.

GORE-TEX® Be a Rockstar – Jam Session

Do późnych godzin trwały wczorajsze eliminacje „amatorów” w zawodach GORE-TEX® Be a Rockastar. Impreza towarzysząca zmaganiom profesjonalistów od początku cieszyła się sporym zainteresowaniem środowisk wspinaczkowych z różnych stron świata.

adidas ROCKSTARS – Eliminacje prosów

Zgodnie z zasadami niemieckiej precyzji o 11:30 ruszyło wielkie święto wspinaczkowe – zawody adidas ROCKSTARS. Zmagania, odbywające się po raz drugi w imponującej hali Porsche Arena w Stuttgarcie w tym roku okraszone zostały podwójnym polskim akcentem. Ale po kolei.

Wyniki adidas Zako Boulder Power

W trzeciej tegorocznej edycji Pucharu Polski adidas zwyciężyli Sylwia Buczek i Tomek Oleksy.

Relacja z bulderów na Rock Master

Zawody Rock Master z Arco rządzą się swoistymi prawami. Prawie żadna z dyscyplin nie jest regulowana powszechnie przyjętymi zasadami. Nie inaczej jest z zawodami bulderowymi:-)

Rock Master Duel

Duel to specyficzna konkurencja spotykana chyba tylko na zawodach Rock Master. Konkurencja łącząca w sobie dynamikę czasówek z techniczną atrakcyjnością prowadzenia.

Ramonet i Markovic triumfują na Rock Master

panowie kilka godzin wcześniej mieli po 20 minut na zaznajomienie się z przechwytami monstrualnie długich dróg przecinających ścianę na stadionie w Arco.

Marcin Dzieński czwarty w Arco

Finały czasówek Rock Master za nami. Wśród panów triumfował Libor Hroza a wśród pań po bratobójczej walce zwyciężyła Rosjanka Alina Gaidamakina.

Półfinały prowadzenia w Arco

Za nami półfinały konkurencji prowadzenie rozgrywane w ramach Rock Master Festiwalu w Arco. Przypomnijmy że specyficzna formuła tych zawodów zakłada wspin on-sight w półfinałach i finały rozgrywane w stylu RP.

Wyniki eliminacji czasówek w Arco

Wyniki porannych zmagań w ramach Pucharu Świata rozgrywanych podczas Rock Master Festival w Arco.

Relacja na żywo Rock Master Festiwal - Prowadzenie

Już za chwilę rozpoczną się półfinały w konkurencji on-sight. Najlepsi zakwalifikują się do wieczornych finałów rozgrywanych w stylu RP.

Relacja live z Pucharu Świata w Czasówkach

Zapraszamy do obejrzenia przekazu na żywo z rozgrywanych właśnie w Arco zawodów z cyklu Pucharu Świata. Do ścisłego wieczornego finału dostali się: Monika Prokopiuk, Jędrzej Komosiński oraz Marcin Dzieński. Trzymajcie kciuki o 19.00!!!

Kwalifikacje do Rock Master Boulder

W niedzielę czekają nas zmagania zaproszonych gwiazd bulderingu z problemami zaproponowanymi przez Jacky Godoffa. Dziś z kolei ci którzy nie dostąpili zaszczytu bycia gwiazdami (lub po prostu organizatorzy zapomnieli im wysłać zaproszenia:-) mogli starać się o wejście do finału w eliminacjach. Na starcie stanęło 24 panów oraz 15 pań.

Arco Junior 2013 na filmie

Zobaczcie co działo się w Arco w zeszły weekend. Miasteczko zostało opanowane przez dzieciaki:-)

Polacy na Rock Master Junior 2013

Kolejna odsłona zawodów Rock Master ruszyła. Tym razem festiwal rozpoczał się od zmagań najmłodszych.