facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-05-07
 

Zawodnicy The North Face na Melloblocco International Boulder Meeting 2010

James Pearson, Eneko Pou i Iker Pou wezmą udział w Melloblocco International Boulder Meeting wspieranym przez The North Face, który odbywa się w dniach 6 - 9 maja w Val Masino i Val di Mello na północy Włoch.
Melloblocco jest uważane za największe międzynarodowe spotkanie osób, które uprawiają  bouldering i wspinaczkę. W czasie tego włoskiego, wspinaczkowego festiwalu jedni z najlepszych zawodników na świecie staną do rywalizacji ze sobą i z własnymi ograniczeniami. W czasie imprezy nie zabraknie także prezentacji, wystaw, okazji do kibicowania i samodzielnej wspinaczki. Chociaż sama rywalizacja jest przeznaczona dla osób pełnoletnich, specjalna sesja Melloblocco Baby będzie okazją dla najmłodszych do wzięcia udziału w szkoleniach wspinaczkowych, które zachęcą ich do aktywności na świeżym powietrzu.

Na tegorocznej edycji Melloblocco pojawią się także zawodnicy The North Face – James Pearson, Eneko i Iker Pou. 7 maja o 21.00 w Montagna, The North Face zaprezentuje kolekcję zdjęć braci Pou noszącą tytuł „7 Paredes 7 Continents”, dokumentującą projekt wspinaczkowy, w ramach którego pokonali 7 imponujących ścian na 7 kontynentach.

Bracia Pou pochodzący z Kraju Basków na północy Hiszpanii ze wspinaczką związani są od najmłodszych lat. Bardzo szybko dostrzeżony został ich wielki talent wspinaczkowy i w 1998 roku Eneko został wybrany do pierwszej młodzieżowej drużyny wspinaczkowej w Hiszpanii. Swoją miłość do gór realizował na różne sposoby i poza wspinaczką skałkową uprawiał także ski mountaineering i wspinaczkę lodową. W latach 1999 - 2002 Eneko osiągnął wiele sukcesów we wszystkich dyscyplinach dokładając do tego wyprawy na Annapurnę i Ama Dablam w Himalajach. W międzyczasie otrzymał wiele nagród za swoje osiągnięcia, a także za uwagę jaką przywiązuje do kwestii bezpieczeństwa. Iker Pou spędził dzieciństwo podążając za swoim bratem po Pirenejach. Jego talent do trudnych wspinaczek ujawnił się już w dzieciństwie kiedy po dwóch latach treningu pokonał pierwsze drogi wycenione na 8b+ (5,14a). W sumie pokonał ponad 70 dróg wycenionych od 8c (5.14b) do 9a (5.14d). W 2002 wraz ze swoim bratem rozpoczął realizację projektu Seven Walls - Seven Continents. W Boże Narodzenie 2007 roku Eneko i Iker zakończyli realizację projektu, zdobywając szczyt Three Pigs nową drogą nazwaną przez siebie Azken Paradisua.

James Pearson
z kolei uważany jest za cudowne dziecko wspinaczki. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął w wieku 15 lat, ale profesjonalistą postanowił zostać dwa lata później zainspirowany kultowym filmem „Hard Grit”. Rozpoczął od linii z wyceną E7 o nazwie „Kaluza Klein”, ale okazała się zbyt łatwa. Kolejną była „The Zone” z wyceną E9. W wieku 19 lat został najmłodszym, który przeszedł „Equilibrium” (E10, 7a) – linię uznawaną wówczas za jedną z najtrudniejszych na świecie. Jako pierwszy stanął na szczycie „The Groove” w Cartcliffe Tor, linii którą najlepsi próbowali pokonać przez ponad 20 lat. Kolejnym krokiem milowym Jamesa było pierwsze przejście drogi The Walk of Life okrzykniętej najtrudniejszą tradycyjną linią na Wyspach. Person jest również znakomitym bulderowcem, co dobitnie udowodnił, pokonując jako pierwszy na świecie problemy 8B w stylu Flash. Obecnie pracuje nad kolejną niezdobytą nigdy trasą – 50 metrowym klifem opadającym do morza w południowej Anglii. 

Więcej informacji na:

The North Face


Melloblocco International Boulder Meeting

James Pearson


The Pou Brothers
 Iker Pou fot: Damiano Levati
 Eneko Pou
 James Person
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com