facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-10
 

Zapraszamy na Speedriding Polish Cup

Zapraszamy na II nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Speedridingu ‘SPEEDRIDING POLISH CUP’, które odbędą  się w Ustrzykach Dolnych na nartostradzie Laworta 2-3 marca 2012 roku.
W Mistrzostwach weźmie udział czołówka najlepszych polskich zawodników w tej ekstremalnej dyscyplinie, z aktualnym Mistrzem Polski Arkadiuszem Sabatem z Prowing Team.

Początek zawodów w piątek 2 marca o godzinie 9:30. Wstęp wolny!

Już po raz drugi ekstremalni narciarze spotkają się na początku marca w Ustrzykach Dolnych, gdzie na terenie stacji narciarskiej Laworta, rozpocznie się najbardziej widowiskowa impreza zimowa tego sezonu. Na specjalnie przygotowanej trasie o długości ponad jednego kilometra speedriderzy będą rywalizować w konkurencji ‘speed Control Slalom’ o tytuł Mistrza Polski. Widowiskowe skoki, loty oraz niezwykła umiejętność prowadzenia małego skrzydła w połączeniu z techniką narciarską – to wszystko będzie można zobaczyć w  wykonaniu najlepszych polskich zawodników. 

Na stoku Laworta w Bieszczadach trwają przygotowania do imprezy, która jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce. Do zimowej stolicy Podkarpacia zawitają skrzydlaci narciarze, których zadaniem będzie pokonanie trudnej trasy w jak najkrótszym czasie. Przewidziano pięć konkurencji z elementami slalomu, wysokich skoków i latania. W tej niebezpiecznej i zarazem widowiskowej dyscyplinie zimowej tytułu Mistrza Polski bronić będzie ubiegłoroczny zwycięzca Arkadiusz Sabat z Leska z Prowing Team.

Organizatorzy przygotowali zawodnikom małą niespodziankę. Na specjalnie zbudowanej na tę okazję skoczni zawodnicy będą mogli zaprezentować najbardziej ekstremalne i wymagające doskonałej techniki skoki. Do startu w zawodach zgłosili się reprezentanci 14 polskich miast, w sumie 20 zawodników. Do zawodów zgłosili się mistrzowie paralotniarstwa, spadochroniarstwa, narciarstwa, a wśród nich pionier tej ekstremalnej dyscypliny Wacław Kuzło – jeden z najbardziej wszechstronnych zawodników na świecie. Rywalizować oni będą nie tylko o tytuł Mistrza Polski Speedridingu, ale również o wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów zawodów. 


Jeżeli ten marcowy weekend masz wolny, to nie planuj nic innego, a z pewnością nie pożałujesz! Musisz tu być i zobaczyć to na żywo! 

Zawody odbędą się pod patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej.


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com