facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Zakopiański Weekend z Sokołem - cykl tatrzańskich biegów w lidze Dare 2b

Piękna górska przyroda, widokowe trasy i trzy dystanse do wyboru - Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem po raz kolejny przyciągnie w Tatry biegaczy i kibiców. W tym roku biegowe święto zaplanowano na 3-5 czerwca 2016 r.

Cykl tatrzańskich biegów górskich obejmuje IX Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km i VII Bieg im. Władysława hr. Zamoyskiego na dystansie 10 km, wspierane przez program RUSZ SIĘ!, którego pomysłodawcą jest marka Regatta, oraz 32-kilometrowy IX Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły. Wszystkie biegi cyklu biorą udział w klasyfikacji Ligi Biegów Górskich Dare 2b.

W piątek, 3 czerwca, jako pierwsi wystartują zawodnicy Biegu Sokoła.
Mimo iż trasa nie wiedzie przez najwyższe partie gór, dystans ponad 15 km i łączna długość podbiegów i zbiegów powoduje, że bieg jest naprawdę wymagający. Trasa Biegu Sokoła rozpocznie się i zakończy w Kuźnicach - organizatorzy zachęcają do gorącego dopingu wszystkich kibiców.

 

 


Fot. Anna Karpiel-Semberecka


Z kolei meta 10-kilometrowego Biegu im. Władysława hr. Zamoyskiego tradycyjnie już zlokalizowana została w jednym z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach – nad Morskim Okiem, w otoczeniu Rysów, Mięguszowieckich Szczytów i Mnicha. Dla Polski wywalczył ten piękny zakątek patron biegu – Władysław hrabia Zamoyski, patriota, zasłużony dla Tatr i Zakopanego. Start zaplanowano na 5 czerwca 2016 roku z Palenicy Białczańskiej.

 


Fot. Anna Karpiel-Semberecka


Najważniejszym wydarzeniem Weekendu Biegowego z całą pewnością będzie jednak Bieg Marduły o randze Mistrzostw Polski w Skyrunningu, startujący 4 czerwca. To jeden z niewielu biegów w Polsce rozgrywanych na wysokości ponad 2000 metrów i z takimi trudnościami technicznymi. Nic dziwnego, że przyciąga najlepszych zawodników specjalizujących się w biegach górskich. Patronem biegu jest druh Franciszek Marduła, wieloletni naczelnik i prezes Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, a także lutnik, sportowiec i wychowawca młodzieży.

 


Fot. Anna Karpiel-Semberecka


Zawodnicy, którzy zdecydują się na udział we wszystkich trzech biegach, dodatkowo klasyfikowani będą w Grand Prix „Sokoła”. W zeszłym roku na start w całym cyklu zdecydowało się 53 zawodników.

Poszczególne biegi zakopiańskiego weekendu z Sokołem były wielokrotnie nagradzane przez portale biegowe.
W konkursie na Najlepsze Biegi Górskie sezonu 2015 Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem zdobył aż pięć nagród w różnych kategoriach. Z wyróżnień są dumni organizatorzy - Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, które pragnie w ten sposób upowszechniać zdrowy tryb życia i sportowe idee zgodnie z hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Te założenia doskonale wpisują się w ideę programu Regatta RUSZ SIĘ!, który wspomaga pomysłodawców wydarzeń promujących różnorodne i dostępne dla każdego formy sportu. 

 


Fot. Anna Karpiel-Semberecka


Biegi górskie to trudna dyscyplina, która jednak z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.
Stąd też ogromne zainteresowanie biegaczy z całej Polski, a także z zagranicy ekstremalną i bardzo widowiskową imprezą biegową organizowaną w Tatrach. Jej niewątpliwym atutem jest to, że ze zróżnicowanymi pod względem dystansu i stopnia trudności trasami mogą się zmierzyć zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. A wszystko w pięknej oprawie tatrzańskiej przyrody.


Program Regatta RUSZ SIĘ! powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, których celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku, może zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-02-18
BIEGI GÓRSKIE
 

Rudawy Zimowy Festiwal Biegowy

Komentarze
0
 
 
Kinga Pachura
 
2021-10-27
BIEGI GÓRSKIE
 

Ultramaraton Babia Góra 2022 - start zapisów

Komentarze
0
 
 
Kinga Pachura
 
2021-07-27
BIEGI GÓRSKIE
 

Weekend biegowy na Babiej Górze!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com