facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-07-29
 

Z rowerem w Dolomity - Thule VeloCompact 927

Włoskie Dolomity i wysokie przełęcze. Jak je ekslorować? Wspinaczkowo? Biegowo? Można i rowerowo!

Tekst: Darek Gruszka / Ceneria.pl

 

Przejechałem już wiele tysięcy kilometrów z 4 rowerami na dachu. Zawsze uważałem, że to najlepszy sposób na ich przewóz. Teraz zastanawiam się, właściwie dlaczego.

 

Po przetestowaniu platformy na hak marki Thule model VeloCompact 927 myślę, że nie ma lepszego i wygodniejszego sposobu niż przewożenie rowerów niż na haku. Pod jednym warunkiem – jeśli ma się doskonałą platformę. Właśnie taką, jaką miałem okazję używać podczas dwóch wypadów: nad Dunaj oraz we włoskie Dolomity.

 

Dotychczas wydawało mi się, że zakładanie rowerów na dach jest najszybsze i najwygodniejsze. Uchwyty rowerowe woziłem na dachu od wczesnej wiosny do późnej jesieni, więc w razie potrzeby rowery wystarczyło „wrzucić” na górę. Rozwiązanie z platformą wydawało mi się nie do końca sensowne, gdyż na co dzień nie uważałem za stosowne jeździć z czymś takim na tyle samochodu.

 

Okazuje się jednak, że platforma Thule VeloCompact 927 jest niezwykle mała, stosunkowo lekka i łatwo ją zainstalować. Montaż na haku jest tak banalny i szybki, że spokojnie poradzi sobie z tym jedna osoba. Wystarczy zasadzić ją na hak, docisnąć uchwyt, zamknąć oraz podłączyć przewód elektryczny do gniazda.

 

Sam montaż rowerów jest duuuużo bardziej wygodny niż „opcja dachowa” – nie trzeba używać siły fizycznej, takiej jak przy instalacji na dachu. Ma to szczególne znaczenie, gdy mamy wysoki samochód i ładujemy 4 rowery. Zamocowanie tych przeznaczonych na środek dachu może być kłopotliwe nawet dla wysokich osób. Przy platformie problem znika całkowicie. Przypięcie ram rowerów odbywa się poprzez odłączane ramiona. Mocowanie kół wykonujemy długimi paskami zabezpieczającymi z wygodnymi klamrami. Jak zwykle w Thule – wszystko przemyślane i dopracowane. Wystarczy dokręcić, przypiąć koła i zamknąć. Thule pomyślało o wszystkim...

 

 

Dokończenie recenzji oraz więcej testów sprzętu na stronie www.Ceneria.pl.


Źródło: www.ceneria.pl

 


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-17
SPRZĘT
 

The North Face NSE D2 - nowa era eksploracji

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-11
SPRZĘT
 

Nowa kolekcja wspinaczkowa The North Face

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-04-15
SPRZĘT
 

Alpine Trekking - nowości od marki Salewa na lato 2022

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com