facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-18
 

Z ekspresami i na własnej - przejścia Czechów

Tegoroczny letni sezon wspinaczkowy 16-letni Jacek Czech (Szkoła Wspinaczkowa „W SKALE”, KS Kandahar Katowice) zaczął od mocnego uderzenia.
W maju będąc uczestnikiem międzynarodowej unifikacji BMC w Cornwalii przeszedł w towarzystwie brytyjskich wspinaczy na własnej asekuracji kilkanaście dróg, w tym trzy o trudnościach E4 6a.
W lipcu na rodzinnym tripie po Frankenjurze, Tarnie, Margalefie i Rodellarze Jacek poprowadził kilkadziesiąt dróg do 7c OS oraz trzy 8a w stylu RP.


Kornwalia

Natomiast sierpień Jacek wraz z tatą Jackiem („W SKALE”, KW Katowice), tak jak w roku ubiegłym (odhaczenie na Wierchu Pod Fajki dróg Jutro na fajkach VII i Pojutrze na fajkach IX- oraz na Kościelcu drogi Byczkowski Sokala VII+) spędził na wspinaczce na własnej asekuracji  w rejonie Hali Gąsienicowej.

Najpierw tata wraz z Adim (Adrian Kożbiał KW Katowice) przechodzą na Kościelcu w stylu OS drogę Kajki VI i Prawego Wolfa VII-.

Kolejne wspinaczki dwóch Jacków odbywa już wspólnie. Najpierw syn w stylu OS prowadzi Lewego Wolfa VIII. Następnie wspinają się na południowej ścianie Pańszczyckiej Turni. Tata prowadzi tam (prawdopodobnie nową drogą) w najczystszym stylu piękną lewą rysę VII+, a syn próbuje prawą . Niestety po dotarciu do 2/3 długości młody wycofuje się z powodu kruszyzny. Uciekając przed deszczem ze ściany Jacek prowadzi drogę na przełęcz Pod Fajki wprost OS w dużej kruszyźnie. Następne wspólne wyjście odbywają znów na Zachodnią Ścianę Kościelca. I tak junior przechodzi Komin Świerza VI OS i nieco zapomnianą drogę Maćka Tertelisa W poszukiwaniu straconego czasu VIII+/IX- RP. Póżniej razem atakują śliczną linię Czasu odnalezionego VIII- AF z chęcią przejścia czysto klasycznego. Niestety obaj dochodzą czysto „tylko” do ostatniego metra trudności i odfruwają. Droga na razie nie puściła klasycznie, ale rokuje nadzieje. Jest piękna, trudna i niezdobyta, więc dlatego wabi i nęci.Obydwaj mają nadzieję, że za rok może dwa zasłużą na nią. 

Jacek i Jacek Czech – „W SKALE”
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-05
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-30
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – W drodze do Everest Base Camp

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-24
GÓRY
 

Andrzej Bargiel – Everest Ski Challenge

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-18
GÓRY
 

4270 km w 55 dni czyli FKT na PCT

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com