facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-02-25
 

XXVIII Memoriał Jana Strzeleckiego w Narciarstwie Wysokogórskim już 12 marca

Już czas, żeby poinformować stęsknionych i nieświadomych, że trwają przygotowania do kolejnej, XXVIII edycji Memoriału Jana Strzeleckiego ­ “kultowych” zawodów w narciarstwie wysokogórskim. Tegoroczne zawody zaplanowaliśmy na sobotę, 12 marca, a na teren sportowych zmagań wybraliśmy Tatry Zachodnie z bazą w schronisku w Dolinie Chochołowskiej.


Do pokonania będzie wyjątkowej urody trasa o długości ok. 18 km i sumie podejść ok. 1700 m (liczone z odcinkiem fakultatywnym). Będzie ona wiodła z Polany Chochołowskiej przez Przełęcz Iwaniacką i masyw Ornaku do Siwej Przełęczy, gdzie zlokalizowany będzie start zjazdu na czas do Doliny Starorobociańskiej z metą na Polanie Chochołowskiej. Na ambitniejszych zawodników po zjeździe do Doliny Starorobociańskiej czekać będzie jeszcze dodatkowe podejście na Siwą Przełęcz i dalej na Starorobociański Wierch, po czym kolejny zjazd do Doliny.

Trasa może się wydać znajoma, gdyż ostatni Memoriał w Tatrach Zachodnich również przebiegał przez masyw Ornaku. W tym sezonie, jak od paru lat, śniegu zbyt wiele nie ma, ale nie zrażamy się! Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów i zima na dobre zagości w Tatrach, tak byśmy mogli zapewnić Wam jak najlepsze warunki do ścigania.

Zapraszamy wszystkich miłośników skitouringu, również młodych adeptów narciarstwa wysokogórskiego w wieku od 15 lat.

Rusza odświeżona strona internetowa Memoriału: http://www.mjs.kw.krakow.pl/

Tam znajdziecie bieżące informacje, szczegółowy opis planowanej trasy, a zakładce Strefa Zawodnika regulamin i formularz zapisów.


Warto byście wiedzieli, że bieżące informacje oraz wspominki będą również zamieszczane na Facebooku: https://www.facebook.com/MemorialJanaStrzeleckiego


W najmniej zużytym dniu roku, 29 lutego powinniśmy wiedzieć czy planowana trasa “nadaje się do użytku”. Po rekonesansie zaplanowanym na ten dzień, a to tylko niecałe 2 tygodnie od startu, zapadnie decyzja co dalej!

Ostrzcie krawędzie, polerujcie ślizgi, smarujcie foki i nie zapominajcie o kondycji!


Zapraszamy!

Organizatorzy XXVIII Memoriału Jana Strzeleckiego w Narciarstwie Wysokogórskim.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-12-01
GÓRY
 

Rusza Akademia GOPR!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-12
GÓRY
 

Nowa droga Ukraińców na Annapurnie III

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-11-05
GÓRY
 

Doposażenie zimowe GOPR: akcja crowdfundingowa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-27
GÓRY
 

Pik Wiernyj – tym razem słowacki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-22
GÓRY
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com