facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-02-18
 

XXIII Puchar Połonin w Bieszczadach Zachodnich - relacja

Puchar Połonin — kolejne zawody Pucharu Polski — został rozegrany wczoraj w rejonie Wielkiej i Małej Rawki.


Puchar Połonin — kolejne zawody Pucharu Polski — został rozegrany wczoraj w rejonie Wielkiej i Małej Rawki.

Z powodu braku śniegu w rejonie „worka” bieszczadzkiego, zawody zostały przeniesione w rejon Wielkiej i Małej Rawki. Słuszna decyzja organizatorów została nagrodzona kilkudziesięciocentymetrowym opadem śniegu w dniu poprzedzającym zawody. Obserwowane od wielu sezonów w Bieszczadach Zachodnich obfite opady śniegu w drugiej połowie lutego i tym razem nie zawiodły.

Natomiast zawiedli zawodnicy. Fantastyczna sceneria kolejnych Pucharów Połonin powinna przyciągać, a jednak tak się nie stało. Być może przyczyną nikłej frekwencji była rozpuszczana w środowisku zakopiańskim plotka, jakoby zawody były odwołane. Część naszej reprezentacji pozostała w domu ostrząc pazury na rozpoczynające się za tydzień Mistrzostwa Świata. Nasza aktualnie najlepsza seniorka, Klaudia Tasz, przyjechała, ale postanowiła nie startować z powodu braku konkurentek i złego stanu zdrowia. Dopisały natomiast nasze młode panie — kadetki i stawiły się prawie w komplecie.

Na trasę seniorów, juniorów i kadetów skladały się cztery podbiegi i tyleż zjazdów. Dystans liczył około 16 km i 1500 m przewyższenia. Trasa dwukrotnie osiągała szczyt Wielkiej Rawki. Trasa kadetek była uboższa o jeden podbieg i jeden zjazd.


Źródło: kws.pza.org.plW chwili startu bieszczadzka pogoda pokazała, co potrafii — obfity opad śniegu i lodowaty wiatr. Trasa była dobrze oznakowana, ale wiejący wiatr zawiewał ślad w ciagu kilkunastu minut, co zmuszało zawodników do torowania.

Na wierzchołku Wielkiej Rawki obsadę punktu kontrolnego stanowili Krzysztof Horodecki (dyrektor zawodów) i zakopiański sędzia, prezes KW Zakopane, Maciej Pawlikowski. Za swą niezłomną postawę wobec szalejącej wichury, został nagrodzony zwycięstwem zawodnika swego klubu.

W kategorii kadetek zwyciężyła Julia Wajda przed Anną Figurą (obie KS Kandahar), a w kategorii seniorów Mariusz Wargocki (KW Zakopane) przed Jakubem Brzosko (TKN Zakopane). Prowadzący w rankingu Tomasz Brzeski z KW Nowy Sącz był dopiero piąty.

Więcej informacji i szczegółowe wyniki na stronie PZA.

Jacek Bilski

2008-02-18

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com