facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-07-13
 

XXIII Łemkowska Watra (22-24 lipca 2005, Zdynia)

W tegorocznym programie imprezy wystąpią artyści z Polski, Ukrainy, Słowacji, Serbii oraz Austrii.


Zjednoczenie Łemków serdecznie zaprasza na XXIII Święto Kultury Łemkowskiej "Lemkiwska Watra".

W tegorocznym programie imprezy wystąpią artyści z Polski, Ukrainy, Słowacji, Serbii oraz Austrii. Kulturę łemkowską zaprezentują m.in. zespoły pieśni i tańca: "Kyczera" z Legnicy, "Smerek" z Kliszowa, "Lemko-tower" z Brzozy k. Gorzowa Wlkp., "Osławianie" z Mokrego k. Sanoka, "Karpaty" z Serbii, "Kariczka" z Komańczy, "Łemkowyna ze Lwowa, zespoły: "Lemkiwska studenka" z Borysławia (Ukraina), "Lemky Kyjewa" z Kijowa, weselny starosta Bolesław Bawolak z Polan, grupa Bratskład (łemkowski rap) z Przemkowa, dziecięce zespoły: "Ruczaj" z Małastowa, "Kyczerka" z Legnicy", "Łastiwoczka" z Przemkowa.

W programie Święta wystąpią również m.in. zespoły pieśni i tańca: mniejszość chorwacka "Hajdenjaki" z Austrii, "Ranok" z Bielska Podlaskiego, "Brankowe kolo" z Serbii, "Dubrawa" z Preszowa (Słowacja); artyści: Iveta Svitkova, Anna Poraczova oraz Ihor Kreta z Preszowa (Słowacja), duet "Janyc`ki" z Kijowa; zespół "Widymo" z Sanoka.

W programie wieczornym wystąpią m.in.: "Czeremszyna" z Czeremchy, "Berkut" z Olsztyna, "Ot-vinta" z Równego, "Flit" z Iwano-Frankowska, "Burdon" ze Lwowa, "Rusyczi" z Biłhorodu-Dnistrowskiego k. Odessy. Na Watrze również niespodzianka - Gwiazda z Majdanu Niezależności.

Proponujemy również powrót do tradycyjnych łemkowskich klimatów z "Dostojnym Towarzystwem" z Zachodu, do łemkowskiej i huculskiej improwizacji z karpackimi kapelami.

Poza tym w programie również:
- Łemkowska Spartakiada,
- wystawy artystyczne,
- spotkania w rodzinnych miejscowościach.

Wszystko to przy blasku watry.

2005-07-13

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com