facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-02-24
 

XV Puchar Pilska – Mistrzostwa Polski w skialpinizmie

W ostatnią niedzielę (22.02.2015) stoki Pilska w Beskidzie Żywieckim już po raz piętnasty „opanowali” najlepsi polscy skialpniści. Rywalizacja miała iście międzynarodowy charakter, gdyż prócz Polaków na starcie pojawili się również zawodnicy z Czech, Słowacji, USA i Kanady.

Trasa Mistrzostw Polski prezentowała się następująco : Schronisko na Hali Miziowej (start) – Kopiec – Potok Cebulowy – Hala Miziowa – Szczawiny – Byk –Solisko – Kopuła Pilska – Kopiec – Potok Cebulowy – Hala Miziowa – Szczawiny – Schronisko na Hali Miziowej (meta). Czyli finalnie 5 stromych i technicznych podejść (zakosami, z buta i z użyciem lin poręczowych) oraz 4 terenowe i wymagające zjazdy dały ok 14km długości i 1430 metrów przewyższenia, których pokonanie wcale nie okazało się takie proste… 


Z tak przygotowaną przez organizatora (Klub Skialpinistyczny KANDAHAR) trasą najlepiej poradzili sobie Jakub Przystaś i Tomasz Brzeski uzyskując czas: 01:44:23 i wyprzedzając drugi na mecie zespół (Jacek Żebracki / Marcin Piętka - 01:44:41) o 17 sekund. Nietrudno się domyślić, iż walka na trasie byłą bardzo zacięta, zwłaszcza, że Polakom cały czas „deptał po nartach” trzeci na mecie (amerykańsko – słowacki) team Eric Carter i Lukáš Trizna (01:46:20). Podium Mistrzostw Polski uzupełniła czwarta na mecie para Mateusz Kulig / Mariusz Wargocki.


Wśród Pań bezkonkurencyjne okazały się dwie Anie (Figura i Tybor), które dotarły na metę po 2 godzinach, 6 minutach i 36 sekundach od startu. Drugą lokatę wywalczyły Magdalena Derezińska – Osiecka oraz Klaudia Tasz (02:11:37), a na najniższym stopniu podium z czasem 02:33:57 stanęły Agnieszka Solik w parze z Iwoną Januszyk.

W pozostałych kategoriach triumfowali: Hanka Marusarz oraz Patryk Pyż (dzieci); Ewa Brzeska i Franciszek Rząsa (kadeci); Adam Gomola i Jarek Prokop (weterani), Ondrej Pramuk i Rudolf Kapusta (nestorzy).

Zmagania zawodników z trasą, pogodą, konkurencją i własnymi słabościami zakończyło wręczenie nagród, dyplomów, pucharów oraz losowanie atrakcyjnych nagród. 

 

Klub Skialpinistyczny KANDAHAR  składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów oraz sponsorom nagród.

 

Kompletne wyniki oraz zdjęcia z zawodów na: www.kandahar.pl

Marcin Zwoliński

KS Kandahar


Zdjęcia: Tomek Król 

 


Sponsorzy zawodów:


 

Partnerzy zawodów:

 

 

 

materiały prasowe organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com