facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-04-19
 

XLVI Rajd Beskid Niski (24 kwietnia - 9 maja)

Góry, piękna przyroda, wspaniali ludzie - jak co roku SKPB Warszawa zaprasza w długi weekend majowy na rajd "Beskid Niski". Rajd to kilkudniowy górski obóz wędrowny, przeznaczony dla każdego, kto chce odpocząć od pracy, studiów, nerwowej atmosfery miasta, albo "prawdziwych turystów" z Krupówek.
Termin: 24 kwietnia - 9 maja 2010 r.
Miejsce: Beskid Niski


Na uczestników czeka kilkanaście tras różnej długości (od trzech do dziesięciu dni) i w różnych terminach (od 24 kwietnia do 9 maja). Wybierać można pomiędzy wędrowaniem z plecakiem i pokonywaniem wzniesień na dwóch kółkach, spaniem pod namiotem albo u gościnnego gospodarza w stodole – możliwości, jak widać, mnóstwo.

Poszczególne trasy prowadzone przez przewodników SKPB Warszawa wędrują po bardziej lub mniej popularnych zakątkach Beskidu Niskiego, który piękny jest o każdej porze roku, ale wiosną, gdy  obsypany jest kwiatami i tonie w zieleni, nabiera wyjątkowej urody.

Kulminacyjnym momentem rajdu jest „ześrodkowanie”, na którym spotkają się wszystkie trasy. Uczestnicy będą mogli rywalizować pomiędzy sobą w różnych konkursach, zakosztować przygotowanych przez kucharza przysmaków i bawić się do późnej nocy (albo białego rana) przy dźwiękach gitar.  W tym roku „ześrodkowanie” odbędzie się 2 maja w przepięknej i odludnej Czeremsze.

Na rajd zapraszamy wszystkich, którzy chcą chociaż na krótko odpocząć i pochodzić po górach. Nie trzeba mieć górskiego doświadczenia, nie jest potrzebny żaden drogi sprzęt, wystarczą wygodne buty, plecak i odrobina chęci.  Rajd Beskid Niski to wspaniała okazja aby rozpocząć swą przygodę z górami.

Jedną z największych zalet rajdu jest dobre towarzystwo. Na trasach zawsze znajdą się ludzie nietypowi i fascynujący, albo zwykli, z którymi można przejść całą Polskę wzdłuż i wszerz, ani chwili się przy tym nie nudząc. Na ogół największe grono stanowią studenci, ale sporo jest też osób starszych, a dla licealistów przygotowane zostały specjalne trasy w ramach odbywającego się równolegle rajdu Beskidzki Trakt.

Aby dowiedzieć się, jak wziąć udział w rajdzie, wystarczy wejść na stronę www.skpb.waw.pl, gdzie można znaleźć wszelkie potrzebne informacje o trasach i kontakty do przewodników oraz garść informacji o SKPB. Warto dodać, że motywem przewodnim tegorocznego rajdu jest hasło: Drużyna Pierścienia. Na trasach można zatem spodziewać się różnych atrakcji związanych z trylogią J.R.R. Tolkiena.

Źródło: e-gory.pl
 XLVI Rajd Beskid Niski
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com