facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-11-23
 

XIX Karkonoskie Dni Lajtowe

W ostatni listopadowy weekend br. wielbiciele górskich przygód i wędrówek, wspinaczki, alpinizmu i himalaizmu będą mieli okazję spotkać się w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski. To tu właśnie w dniach od 23 do 25 listopada pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego odbędą się XIX Karkonoskie Dni Lajtowe organizowane przez Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski. 

Co w programie?


W piątek, 23 listopada, tradycyjnie zapraszamy do sali kinowej hotelu na pokaz nietuzinkowych filmów górskich. Wieczorem spotkamy się „U Ducha Gór”, by się bawić, wspominać, planować i nieco pokrzepić przed drugim dniem festiwalu.


W sobotę rano, 24 listopada, wbiegniemy na Śnieżkę, próbując dogonić naszych klubowych biegaczy: Roberta i Krystiana. Od godziny 10.30 przeniesiemy się do sali kinowej, by się wsłuchać m.in. w relacje o wejściu na Denali, Mount Everest czy kaukaską Uszbę. Usłyszymy także historię o tygodniowym przedzieraniu się przez dżunglę po to, by w końcu stanąć na szczycie Piramidy Carstensza w Górach Śnieżnych na Nowej Gwinei. Nie lada gratką będzie zapewne prezentacja przygotowana przez siedmioosobowy zespół klubowiczów, którzy w maju tego roku wyjechali do Pakistanu i zdobyli tam dwa dziewicze sześciotysięczniki!
Przed obiadem uczestników festiwalu czeka jeszcze jedna niespodzianka spektakl improwizowany „Podróż w nieznane” w wykonaniu grupy „Impro Silesia”.

 

Plakat XIX Karkonoskie Dni Lajtowe


W sobotnie popołudnie na festiwalowej scenie pojawią się naprawdę znakomici wspinacze. O swej „przyjaźni” z kalifornijskimi granitowymi formacjami skalnymi w dolinie Yosemite opowie wszechstronny rumuński alpinista, Teofil Vlad.


Z kolei Kazach, Borys Dedeszko, pochwali się tymi wyczynami w górach wysokich, za które otrzymał Złoty Czekan- najważniejszą światową nagrodę alpinistyczną.


Naszego kolejnego gościa, Elizabeth Revol , reklamować nie trzeba. Francuzka opowie nam o swych wielkim życiowych marzeniach, wyzwaniach, planach i oczywiście o przyjaźni z Tomkiem Mackiewiczem.


Pozostała część wieczoru w Karpaczu należeć będzie do Anny Czerwińskiej- wybitnej taterniczki, alpinistki i himalaistki, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i Korony Ziemi, kobiety niezwykłej z ponad czterdziestoletnią karierą górską!


Punktem kulminacyjnym całego festiwalu będzie wręczenie nagrody PRIMUS INTER PARES 2018. Komu zostanie ona przyznana w tym roku? Na razie niespodzianka. ;-)


Po dniu pełnym emocji ponownie przeniesiemy się do karczmy „U Ducha Gór”, by wyciszyć myśli i zadbać o ciało W zrelaksowaniu się pomoże nam zespół "Backstage".


W ostatnią listopadową niedzielę na festiwalową scenę wkroczą kolejne gwiazdy światowego i polskiego alpinizmu, himalaizmu: Tunc Findik, Jurij Jermaczek, Rahmat Ullah Baig, Jarosław Botor i Denis Urubko! Barwne opowieści, świetne zdjęcia, ciekawe prezentacje multimedialne pozwolą nam wczuć się w klimat i atmosferę życia spędzanego na wysokościach w towarzystwie lodu, śniegu, szczelin, siarczystego mrozu, wiatru….


Ciekawą odmianą będzie zapewne wystąpienie Sebastiana Kawy, który mierzy się z górami w nieco inny sposób. Sebastian opowie o tym, jak z żeglarza stał się pilotem szybowcowym światowego formatu, co czuł, lecąc szybowcem nad Himalajami, jak z kabiny pilota wyglądają gwiazdy.

Na zakończenie festiwalu rozlosujemy nagrody i - pożegnamy się.
Zapraszamy do Karpacza! Spotkajmy się i świętujmy razem ! Mocna dawka wrażeń gwarantowana!

Więcej znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

 

Program XIX Karkonoskich Dni Lajtowych


Książki gór - księgarnia górska

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-01-14
WYDARZENIA
 

SNOW EXPO SKI&SNBTEST 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-12-10
WYDARZENIA
 

SNOW EXPO SKI TEST 2021/22

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-12-06
WYDARZENIA
 

17. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-12-03
WYDARZENIA
 

Warsztaty Akademii GOPR na Krakowskim Festiwalu Górskim

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com