facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-16
 

XIV Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady (18-20 września, Lądek Zdrój)

Już po raz czternasty Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju organizuje Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady.
Tegoroczna edycja odbędzie w dn. 18-20 września 2009 w kilku obiektach tego pięknego uzdrowiskowego kurortu.

Tradycyjnie, główna jego część będzie miała miejsce w Kinoteatrze, gdzie wyemitowane zostaną wszystkie festiwalowe filmy i zaprezentowane diaporamy. Warto zwrócić uwagę, że najciekawsze filmowe propozycje zza granicy pochodzą z festiwalu w Kendal. Jak co roku pokazany zostanie bogaty zestaw diaporam tym razem będzie ich 7! W Kinoteatrze również funkcjonować będzie główne biuro przeglądu. W ramach części muzycznej lądecki Amfiteatr Zdrojowy w sobotni wieczór gościć będzie supergwiazdę z Republiki Czeskiej, czyli funkowo-rockowe „-123 Min.”. Jeszcze tego samego wieczoru w chacie góralskiej przy ośrodku Geovita w ramach festiwalowych peregrynacji muzycznych i tanecznych zagra kolejna odjazdowa kapela.

Jednym z ważniejszych, „niefilmowych” punktów programu, jest spotkanie z Anną Milewską, znaną aktorką, byłą żoną Andrzeja Zawady. Wieczór autorski odbędzie się w zdrojowej kawiarni „Albrechtshalle” pierwszego dnia przeglądu o godz. 20.00. Spotkanie promować ma ostatnią książkę Anny Milewskiej, „Życie z Zawadą”. Inną pozafilmową propozycją organizatorów jest „Lądeckie Namche Bazar” (nazwa od nepalskiej miejscowości, która jest ostatnią osadą w drodze na Mount Everest), czyli targowe miasteczko, w którym będzie można nabyć egzotyczne wyroby z Indii, Chin, Nepalu i Tybetu. Poza tym wschodnim bazarem nie zabraknie oczywiście stoiska firmy „HiMountain”, głównego sponsora imprezy.

Jako nowości w świecie sportów ekstremalnych zaprezentowane zostaną pokazy slackline i freetree. Linoskoczkowie i arboryści obiecali, że będzie można w obydwu tych dyscyplinach spróbować własnych sił. Natomiast dla wszystkich niespokojnych dusz przewidzieliśmy pokazy i warsztaty tai chi. Jeśli jednak tai chi nie uspokoi duszy, będzie można wybrać się na spacer nowymi Trasami Kuracyjnymi, których oficjalne otwarcie planujemy w festiwalową niedzielę. Atrakcji przygotowanych przez lądeckie Centrum Kultury będzie sporo, każdy zatem, kto choć w niewielkiej mierze czuje więź z górami, znajdzie podczas festiwalu coś dla siebie.

Więcej informacji o Przeglądzie Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju na stronie: www.przeglad.ladek.pl.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com