facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-28
 

XIV Memoriał im. Piotra Malinowskiego (16 kwietnia 2011, Zakopane)

Zapraszamy kibiców na trasę!
Z przyjemnością informujemy, że 16 kwietnia 2011 roku w Zakopanem, a dokładnie w rejonie Kasprowego Wierchu, odbędzie się XIV Memoriał im. Piotra Malinowskiego będący FINAŁEM PUCHARU ŚWIATA W NARCIARSTWIE WYSOKOGÓRSKIM. Zawody tej rangi po raz pierwszy odbędą się w naszym kraju i niewątpliwie będzie to duże sportowo-górskie wydarzenie.

Organizatorem zawodów jest Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z Tatrzańskim Klubem Narciarskim Tatra Team, imprezie patronuje Polski Związek Alpinizmu i Międzynarodowa Federacja Ski-alpinistyczna ISMF.

Do Zakopanego przyjedzie czołówka narciarzy wysokogórskich z krajów alpejskich i nie tylko. Ponadto organizowane już po raz czternasty zawody to największe i najpopularniejsze zawody tej dyscypliny w Polsce, kończące sezon zimowy. Rokrocznie gromadzą licznych amatorów ski-alpinizmu z Polski Słowacji i Czech. W 2011 roku spodziewamy się około 300 zawodników.

Zawody w narciarstwie wysokogórskim polegają na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy na nartach. Na trasę zawodów składają się podejścia (z reguły trzy lub cztery) i zjazdy w terenie wysokogórskim. Podejście na nartach umożliwiają specjalne pasy, nazywane fokami naklejone na spody nart. Foki takie są wielokrotnego użytku, a po zdjęciu ich zawodnik zjeżdża jak na normalnych nartach.

Dyscyplina ta jest bardzo widowiskowa, bowiem start jest wspólny i zawodnicy rywalizują ze sobą bezpośrednio, zarówno podczas podejść jak i zjazdów stromymi żlebami.

Trasa zawodów poprowadzona będzie w najbardziej malowniczym rejonie Tatr i co ważne dla licznego grona kibiców - jest to teren łatwo i szybko dostępny z Kasprowego Wierchu.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com