facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2013-10-30
 

XIV Karkonoskie Dni Lajtowe

Zapraszamy na międzynarodowy festiwal górski XIV Karkonoskie Dni Lajtowe. Tegoroczne święto miłośników gór odbędzie się w dniach od 9. do 11. listopada ponownie w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Tegoroczna edycja przeniesie nas w świat wysokogórskich krajobrazów, dzięki prelekcjom polskich i światowych gwiazd alpinizmu. Ukraiński Mistrz Sportu w Alpinizmie Alexander Zakołodny opowie o swojej wyprawie na Makalu nową drogą (!), Siergiej Bogomołow uznawany za jednego z najlepszych rosyjskich himalaistów zaprezentuje relacje z zimowego wejścia na Pik Pobiedy oraz zdobywania ośmiotysięczników nowymi drogami, natomiast Teofil Vlad z Rumunii swoją prelekcję poświęci tegorocznemu wejściu na Nanga Parbat. Do tej wspaniałej góry nawiążą również Nina Adjanin i Włodek Kierus, którzy zdadzą relację ze swojej wyprawy do Pakistanu, przerwanej przez tragiczny zamach na wspinaczy w Base Campie.

Polskie środowisko wspinaczkowe reprezentować będą Monika Witkowska, która opowie o swoim wejściu na dach świata, czyli Mount Everest, Alek Lwow wspomni swoje wyprawy na Broad Peak, a Adam Bielecki zda relację z pierwszego w historii zimowego zdobycia tej góry. Z kolei Wincenty Nendza swoją prezentację poświęci na wspomnienie o Arturze Hajzerze.

 

Primus Inter Pares 2013

W tym roku pierwszy raz w historii festiwalu „Karkonoskie Dni Lajtowe” nadamy nagrodę Primus Inter Pares. Nagroda dedykowana jest alpinistom, których dokonania górskie zasługują na szczególne uznanie.
Kto będzie pierwszym laureatem? Poczekajmy do niedzielnego wieczoru, kiedy to w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu o godz. 20:15 wszystko stanie się jasne.

 

 

Autorem statuetki Primus Inter Pares jest Grzegorz Piwko z Kielc


„XIV Karkonoskie Dni Lajtowe” to również szereg zdarzeń okołofestiwalowych, podczas których czekają na nas m. in. wernisaż wystawy Muzeum Alpinizmu w Turynie, pokaz filmu Pura Vida o słynnej akcji ratunkowej pod Annapurną czy panel dyskusyjny.Zapraszamy do śledzenia stron internetowych, na których będą pojawiały się wszystkie informacje związane z festiwalem:

www.dnilajtowe.pl

www.facebook.com/pages/Festiwal-G%C3%B3rski-Dni-Lajtowe/125431280862577


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com