facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-04-20
 

XIII Memoriał im. Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie

Memoriał im.Piotra Malinowskiego w narciarstwie wysokogórskim ZOSTAJE PRZENIESIONY na sobotę 1.05.2010 roku.
TKN Tatra Team wraz z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Firmą Alpin Sport Zakopane serdecznie zapraszają na XIII Memoriał im. Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie.

Zawody poświęcone są pamięci PIOTRA MALINOWSKIEGO nie bez przyczyny. Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w ski-alpinizmie, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, m.in. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu. Był też "starszym kolegą", który zachęcił do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego wielu młodych ludzi. 

Piotr Malinowski urodził się 31 III 1944 r. w Pińczowie. Taternictwo uprawiał od 1957 r. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Pamirze, Hindukuszu, Andach, Himalajach, górach Norwegii i byłej Jugosławii. Od 1963 był członkiem Polskiego Związku Alpinizmu, aż do stopnia starszego instruktora. Od 1967 r. był przewodnikiem tatrzańskim, a później instruktorem PZN. W latach 1984-87 był kierownikiem Centralnego Ośrodka Szkolenia PZA na Hali Gąsienicowej. Od 1968 r. był ratownikiem tatrzańskim. W latach 1987-93 był Naczelnikiem, najpierw Grupy Tatrzańskiej GOPR, później TOPR. Zmarł w 1995 r.

Zawody poświęcone pamięci Piotra Malinowskiego weszły już na stałe do kalendarza zawodów w narciarstwie wysokogórskim i z roku na rok gromadzą coraz większą ilość uczestników, w tym roku będą Mistrzostwami Polski, a także finałem Pucharu Tatr Wysokich.

Impreza tradycyjnie odbędzie się na Hali Gąsienicowej, a bazą zawodów będzie schronisko Murowaniec.

Zawodnicy mają do wyboru dwie trasy: sportową (przez Przełęcz Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią Przełęcz) i amatorską (w rejonie Kasprowego Wierchu).

Głównym sponsorem zawodów jest firma MOUNTAIN HARDWEAR.

Więcej szczegółów na www.memorial.topr.pl

ZAPISY: do 15 kwietnia 2010
START: 1 maja 2010  godz 10.00


W imieniu wszystkich, którzy biorą udział w przygotowaniu zawodów, serdecznie zapraszamy.

TOPR
TKN Tatra Team
Alpin Sport Zakopane
 XIII Memoriał im. Piotra Malinowskiego w ski-alpinizmie
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com