facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-02-26
 

XII Puchar Pilska – tym razem zima nie zawiodła

W niedzielę 19 lutego 2012 Pilsko już po raz dwunasty stało się areną wielkiego święta skialpinistów. Na tegoroczną edycję Pucharu Pilska, którego organizatorem był tradycyjnie Klub Skialpinistyczny KANDAHAR, zjechała rekordowa liczba prawie 150-ciu zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Słowacji.
Była wśród nich zarówno czołówka reprezentantów każdego z tych krajów, jak również spore grono miłośników narciarstwa wysokogórskiego, ścigających się amatorsko. Pierwsi rywalizowali w Pucharze Europy Środkowej i Pucharze Polski, ci drudzy natomiast w Pucharze Polski Amatorów.

Na Pilsku na brak śniegu nigdy nie można było narzekać. Jednak w tym roku góra zafundowała zawodnikom warunki wprost fantastyczne. Trudne zadanie postawiła natomiast przed organizatorami, których ogromna praca przy przecieraniu tras była nieustannie niweczona przez opady śniegu i porywisty wiatr, który dał się, we znaki  zarówno obsłudze, jak i ścigającym.

fot. Tomasz Król

Trasa, jak zwykle, była zróżnicowana i wymagająca, zarówno kondycyjnie, jak i technicznie. Dominowały bardzo trudne, terenowe zjazdy oraz strome i techniczne podejścia zakosami. Nie zabrakło również wspinaczki po skałkach z użyciem lin poręczowych.

fot. Tomasz Król

Zawody jako pierwsi ukończyli Czesi: Michal Štantejský (Skialp Club Špindlerův Mlýn) i Radoslav Groh (AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB team) z czasem 1:54:05, zaś wśród kobiet najlepsze okazały się polskie zawodniczki: Magdalena Derezińska-Osiecka i Klaudia Tasz (obie KW Zakopane), uzyskując czas 2:26:43. Obie panie zwyciężyły też w drugiej edycji Pucharu Polski. Wśród mężczyzn w PP tryumfowali wielokrotni zwycięzcy zawodów na Pilsku - Jacek Żebracki i Szymon Zachwieja reprezentujący Klub Skialpinistyczny KANDAHAR oraz GP GOPR. Wśród zawodników Pucharu Polski Amatorów zwyciężyli Sławomir Czubak i Andrzej Sokołowski z Karkonoskiej Grupy GPR, którzy ukończyli wyścig z czasem 2:09:11. Wśród kobiet natomiast wygrał zespół Aleksandra Dzik (KS KANDAHAR) i Adele Romaniakova uzyskując czas 3:29:22.

Pełne wyniki i galeria zdjęć na: www.kandahar.pl


Organizator składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów właścicielom i pracownikom schroniska na Hali Miziowej, ratownikom GOPR, firmom i markom: Drewnostyl, Ecco, Alpinka, Ski Trab, Odlo – Partnerowi Kadry Narodowej w NW, Berghaus, Himal Sport, Scarpa, ON Pilsko, Pajak, Hannah, HiMountain, Mammut, Sklep Podróżnika, Arva, Tracker, Uvex, Viking oraz Killtec.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com