facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-17
 

XII Memoriał im. Piotra Malinowskiego

Zaproszamy wszystkich sympatyków narciarstwa wysokogórskiego na XII Memoriał im. Piotra Malinowskiego.
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, TKN Tatra Team i Alpin Sport Zakopane serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków narciarstwa wysokogórskiego na XII Memoriał im. Piotra Malinowskiego.
Zawody te odbędą się 25 kwietnia 2009, start o godz. 10.00. Biuro zawodów tradycyjnie będzie się mieściło na Hali Gąsienicowej w Murowańcu. Organizatorzy gwarantują śnieg i piękną trasę, zarówno dla kategorii sportowej jak i amatorskiej.

Zawody poświęcone są pamięci Piotra Malinowskiego nie bez przyczyny. Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w ski-alpinizmie, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, min. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu. Był też "starszym kolegą", który zachęcił do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego wielu młodych ludzi.

Zawody poświęcone pamięci Piotra Malinowskiego weszły już na stałe do kalendarza zawodów w narciarstwie wysokogórskim, i z roku na rok gromadzą coraz większą ilość uczestników, a od trzech lat są także finałem Pucharu Tatr Wysokich.

Więcej informacji na stronie: www.memorial.topr.pl

W imieniu wszystkich, którzy biorą udział w przygotowaniu zawodów, serdecznie zapraszam.

Justyna Żyszkowska
TKN Tatra Team

Piotr Malinowski urodził się 31 marca 1944 r. w Pińczowie. Taternictwo uprawiał od 1957 r. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Pamirze, Hindukuszu, Andach, Himalajach, górach Norwegii i byłej Jugosławii. Od 1963 był członkiem Polskiego Związku Alpinizmu, aż do stopnia starszego instruktora. Od 1967 r. był przewodnikiem tatrzańskim, a później instruktorem PZN. W latach 1984-87 był kierownikiem Centralnego Ośrodka Szkolenia PZA na Hali Gąsienicowej. Od 1968 r. był ratownikiem tatrzańskim. W latach 1987-93 był Naczelnikiem, najpierw Grupy Tatrzańskiej GOPR, później TOPR. Zmarł W 1995 r.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com