facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-12
 

X Międzynarodowy Ekstremalny Maraton Pieszy KIERAT 2013 - przygotowania

100 km nieprzerwanego marszu po górach Powiatu Limanowskiego i 3600 m podejść w ciągu 30 godzin to ekstremalnie trudne wyzwanie nawet dla zaprawionych piechurów i doświadczonych biegaczy.
Trasa jubileuszowego X MEMP Kierat 2013 jest już przygotowana i w sierpniu oraz wrześniu br. została skrupulatnie przedeptana i obmierzona. Tym razem punktów kontrolnych będzie na trasie nieco więcej, niż ostatnio, bo aż 15, ale nie będą poukrywane, co z pewnością ucieszy słabszych nawigatorów. Ci lepsi będą za to mieli okazję wykazania się swymi umiejętnościami przy wyborze właściwej drogi pomiędzy punktami, bo ta niejednokrotnie nie będzie oczywista. Mimo zwiększonej liczby punktów kontrolnych, większość z nich znajduje się w całkiem nowych lokalizacjach, więc marsz "na pamięć" odpada nawet w przypadku stałych bywalców Kieratu. Większość uczestników z zadowoleniem powinna przyjąć informację, że trasa będzie w 2013 roku nieco mniej asfaltowa niż zwykle, choć niestety w najbliższym otoczeniu Limanowej z asfaltów uciec się nie dało. Ale coś za coś. Ucieczka z szos w góry wymusiła minimalne zwiększenie sumarycznej liczby podejść. Na pocieszenie należy dodać, że zejść też będzie więcej, wszak start i meta maratonu będą tradycyjnie w Limanowej. Tyle o trasie.

W ostatnich dniach września w Limanowej miało miejsce spotkanie organizacyjne. Na spotkaniu tym poruszono m.in. sprawy finansowe maratonu. O stałym wzroście cen nie musimy chyba nikogo przekonywać. Odczuwa go każdy z nas. Szczególnie dotkliwy dla nas jest wzrost cen paliw i energii, bo koszty transportu to jedna z większych pozycji w budżecie imprezy. Jeżeli nie pozyskamy bogatych sponsorów, prawdopodobnie będziemy zmuszeni do podniesienia wysokości wpisowego, bo nie chcielibyśmy ograniczać pakietu świadczeń, a już na pewno nie zamierzamy oszczędzać na bezpieczeństwie zawodników. Staramy się wypracować takie rozwiązanie, aby operacja ta w jak najmniejszym stopniu dotknęła osoby o mniej zasobnych portfelach. Informujemy o tych problemach już teraz, mając nadzieję, że pomimo kryzysu, uda się nam z Państwa pomocą pozyskać nowych sponsorów jednego z największych ultramaratonów górskich w Polsce.

O postępach przygotowań do X MEMP Kierat 2013 będziemy Państwa na bieżąco informowali. Zaktualizowany regulamin postaramy się opublikować w styczniu lub lutym, zaś zapisy zamierzamy rozpocząć w marcu 2013 roku.
Pozdrawiamy.

Dokładniejsze informacje na stronie: http://maratonkierat.pl/
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com