facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-10-14
 

X Festiwal Slajdów Podróżniczych TERRA

Po raz dziesiąty spotkamy się z Państwem na przełomie listopada i grudnia, by w warszawskim kinie Wisła obejrzeć starannie wybrane pokazy slajdów z dalekich zakątków świata.
Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka zaprowadzą widzów w magiczny świat podróży.
Jak zwykle spróbujemy przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami postaramy się pokazać, że świat jest nie tylko taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia.
Najważniejsze w pokazie slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: ciekawa podróż, dobre zdjęcia i ich wybór (zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej, gdy tak łatwo robi się tysiące zdjęć), kompozycja pokazu, osobowość i opowieść autora, muzyka i to nieuchwytne "coś" co sprawia, że pokaz zapada nam w pamięć.

Podczas tegorocznej X TERRY:

Będziemy przemierzać wraz z silną sztafetą Afrykę śladami Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku odbył niezwykłą rowerową podróż przez całą Afrykę.

Weźmiemy udział w ekstremalnej zimowej ekspedycji samochodowej, przejeżdżając z Romualdem Koperskim przez całą Eurazję: od Przylądka Roca w Portugalii aż na Czukotkę.

Dotrzemy do kirgiskich nomadów mieszkających przy chińskiej granicy w Afganistanie, a naszym przewodnikiem będzie Bartek Tofel.

Przejedziemy wiele tysięcy kilometrów na rowerach towarzysząc Magdzie Nitkiewicz i Pawłowi Opasce w ich prawie trzyletniej podróży przez świat.

Smak pionierskiej przygody poznamy z Lechem i Wojciechem Flaczyńskimi wspinając się na najwyższy szczyt Kanady - Mt Logan i spływając składaną kanadyjką rzeką Porcupine.

Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus zabiorą nas w kolorową wędrówkę po Polsce, odkrywając przed nami fascynującą mozaikę kultur i tradycji.

Wyruszymy z dala od utartych szlaków na Madagaskar razem z Arkiem Ziembą oglądając krajobrazy, poznając ludzi i doświadczając emocji.

W drodze do Maroka razem z Anną i Marcinem Szymczakami oraz 3-letnią Igą powędrujemy przez europejskie góry: Alpy, Masyw Centralny i Pireneje.

Od marzeń zaczyna się każda podróż... Życzymy Państwu, aby Festiwal stał się inspiracją do ciekawych podróży oraz aby spełniały się Wasze podróżnicze marzenia.

Ale na tym nie koniec...

Z okazji X-lecia TERRY w dniach 3-5 grudnia 2010 r. w Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbędzie się specjalna jubileuszowa edycja festiwalu: "Z archiwum TERRY" podczas której zaprezentujemy dziesięć wybranych pokazów z poprzednich edycji Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA.

Więcej informacji i szczegółowy program Festiwalu na stronie: http://www.terra.waw.pl/festiwal.php
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com