facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-02-24
 

Wzrost sprzedaży firmy Jack Wolfskin

W roku gospodarczym 2011 firma Jack Wolfskin ponownie wyraźnie zwiększyła swoje skonsolidowane obroty – o 22,5% i osiągnęła poziom 355 milionów euro, umacniając tym samym swoją silną pozycję na rynku.
Wszystkie grupy produktów (odzież, wyposażenie, buty) oraz wszystkie kanały sprzedaży i regiony przyczyniły się do tego pozytywnego rozwoju. W sprzedaży butów odnotowano wyjątkowo wysoki wzrost o ponad 35%. Również w krajach europejskich sprzedaż osiągnęła nadzwyczaj wysoki poziom. Na terenie krajów azjatyckich sprzedaż wzrosła więcej niż dwukrotnie.


Po raz kolejny zamknęliśmy rok gospodarczy ze znakomitym wynikiem i zgodnie z założeniem wzmocniliśmy naszą pozycję na wszystkich rynkach docelowych. Rozwój firmy w minionym roku gospodarczym potwierdza wysoki potencjał marki Jack Wolfskin także w środowisku międzynarodowym - wyjaśnia Christian Brandt, dyrektor operacyjny w firmie Jack Wolfskin. Już w pierwszym kwartale bieżącego roku gospodarczego uzyskaliśmy, mimo braku prawdziwej zimy, prawie 10% wzrost sprzedaży. W związku z tym jesteśmy pewni, że w roku 2012 będziemy mogli jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję na rynku.


Christian Brandt. Fot. źródło: Jack Wolfskin

Firma Jack Wolfskin sprzedaje swoje produkty głównie w specjalistycznych sklepach sportowych i outdoorowych, a także w sklepach franczyzowych. Obecnie na terenie Europy firma posiada 300 franczyzobiorców. Tyle samo sklepów franczyzowych ma w Chinach, gdzie w ostatnim czasie marka Jack Wolfskin zdobyła 4 miejsce wśród produktów outdoorowych.
Istotnym elementem naszej przyszłej strategii jest konsekwentne dążenie do dalszej internacjonalizacji marki. W tym zakresie dostrzegamy jeszcze ogromny potencjał firmy - wyjaśnił Markus Bötsch, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Jack Wolfskin.


Markus Bötsch. Fot. źródło: Jack Wolfskin

Na koniec roku gospodarczego 2011 liczba pracowników zatrudnionych w całym koncernie Jack Wolfskin wynosiła 630, a w roku poprzednim 532. W 2012 roku organizacja firmy Jack Wolfskin zostanie jeszcze bardziej rozbudowana.

Podsumowanie roku 2011:
- Obroty firmy wzrosły o 22,5% i osiągnęły 355 milionów euro.
- Pozytywny rozwój widoczny jest we wszystkich grupach produktów i kanałach sprzedaży.
- Sprzedaż butów wzrosła o ponad 35%.
- Nieproporcjonalnie wysoki wzrost odnotowano w krajach europejskich.
- Sprzedaż na terenie Azji osiągnęła ponad podwójny wzrost.   


Źródło: Jack Wolfskin
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com