facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-09-20
 

Wystawa fotografii jaskiniowej (20 września - 10 grudnia, Warszawa)

Serdecznie zapraszamy na wystawę i wernisaż w siedzibie Państwowego Instytutu Geologicznego.
Termin: Poniedziałek 20.09.2010, godz. 14.00, ul. Rakowiecka 4 (bud. A, wejście od ul. Wiśniowej)
 
"PODZIEMNE KRAJOBRAZY" 
 
Najnowsza wystawa zorganizowana przez Państwowy Instytut Geologiczny - PIB we współpracy ze Speleoklubem Warszawskim przedstawia fotografie jaskiniowe, które w latach 2004-2009 brały udział w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Jaskiniowej im. Waldemara Burkackiego.
 
Wystawa będzie eksponowana na ogrodzeniu PIG-PIB od ul. Rakowieckiej, w dniach 20 września - 10 grudnia 2010.
 
Na wernisażu i otwarciu zapowiedzieli swoją wizytę m.in.:p. Katarzyna Sobierajska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, dr Henryk Jacek Jezierski - Główny Geolog Kraju oraz przedstawiciele placówek kulturalnych i muzealnych w Warszawie.fot. Artur Żera, Polska, "Zlot" / VI edycja MKFJ
 
****
 
Międzynarodowy Konkurs Fotografii Jaskiniowej im. Waldemara Burkackiego organizowany przez Speleoklub Warszawski od lat osiemdziesiątych jest jedyną imprezą o tej randze i tematyce w Polsce oraz jedną z kilku ważniejszych na świecie. Autorzy, którzy przysyłają prace na konkurs mają tylko jedno zadanie: sfotografować jaskinię - jej walory przyrodnicze, sportowe i estetyczne. Dobrą tradycją Konkursu jest współpraca ze znanymi polskimi fotografami i fotoreporterami, którzy wspólnie z grotołazami tworzą jury oceniające zdjęcia z całego świata (Marcin Jamkowski, Jerzy Nogal, Paweł Żak, Ireneusz Graff, Marcin Łobaczewski, Wojtek Szabelski).
 
W latach 2004-2009 na trzy konkursowe edycje dotarło ok. 600 fotografii 80 autorów z całego świata m.in.: Meksyku, Niemiec, Słowenii, Węgier, Brazylii, Czech, Turcji, Hiszpanii, Włoch, Belgii.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com