facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-08-26
 

Wystawa fotograficzna "Bałkańskie trąby Guča" (20 sierpnia - 15 września, Kraków)

W krakowskiej kawiarni artystycznej Cafe Szafe, przy ul. Felicjanek 10 trwa wystawa fotografii Dominiki Zaręby "Bałkańskie trąby Guča".
Czarno-białe, dynamiczne zdjęcia bardzo dobrze oddają szaloną i spontaniczną atmosferę największego na świecie festiwalu trębaczy, który odbywa się w serbskiej wiosce.

Reporterskie zdjęcia ukazują nie tylko zabawy na ulicach i niekończące się "jam sessions". Autorce udało się uchwycić w kadrze nawet energię, która udziela się i muzykom i obserwatorom festiwalu. Można zobaczyć zrobione z ręki na ulicy portrety trębaczy, orkiestry ruszające lub czekające na występ, tańczących Romów, detale związane z trąbką, a także "trąbiące" papryczki i słoneczniki, tak jakby także martwej naturze udzielał się klimat chwili i miejsca.
Plakat wystawy zaprojektowała Katarzyna Leja z Wydawnictwa Bezdroża.O autorce fotografii:

Dominika Zaręba – z zamiłowania podróżniczka, publicystka i fotografka, współzałożycielka krakowskiego wydawnictwa podróżniczego Bezdroża. Zawodowo zajmuje się turystyką przyjazną dla środowiska, jest autorką pierwszej w Polsce książki o ekoturystyce pt. “Ekoturystyka” (PWN, Warszawa, III wyd. 2009). Stworzyła Program Zielonych Szlaków – Greenways w Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.
Zwiedziła kraje Ameryki Łacińskiej i Północnej, Południową Syberię, Mongolię i Kirgizję. Często podróżuje po Środkowo-Wschodniej Europie i Bałkanach. Jej relacje oraz fotografie ukazywały się w prasie codziennej, pismach podróżniczych, specjalistycznych periodykach, a także w przewodnikach turystycznych Wydawnictwa Bezdroża.
Swoje zdjęcia (niejednokrotnie nagradzane w konkursach) prezentowała na wystawach autorskich w Polsce i zagranicą.

O miejscu ekspozycji:

Klubokawiarnia Cafe Szafe
, założona w 2002 w centrum Krakowa, szybko stała się częścią artystycznego ducha Krakowa. Pomysłodawcami kawiarni są Anna Kaszuba-Dębska (malarka, graficzka, autorka filmów animowanych) oraz Łukasz Dębski (pisarz, poeta).

Wystawę można oglądać w dniach: 20.08.2009  - 15.09.2009 r.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com